Press "Enter" to skip to content

Dieta dr Budwig – olej lniany jako lekarstwo na wszystkie schorzenia

Dieta dr Budwig najpowszechniej jest przedstawiana jako antynowotworowa, chociaż ma pomagać także w innych chorobach. Autorką diety jest dr Johanna Budwig. Była ona absolutną specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła dolegliwości odpowiednim odżywianiem. Omówioną tutaj dietę przedstawiła w 1951 roku. Ten sposób odżywiania służy głównie do tego, aby dostarczyć naszemu organizmowi przykładowo błonnik, antyoksydanty czy kwasy omega-3.

Dlatego też bazowym składnikiem jest nasz lniany olej. Jak wygląda ta dieta?Głównie należy pokreślić, że olej lniany tłoczony na zimno jest zdecydowanie najistotniejszym składnikiem. Powinno się odstawić wszystkie inne tłuszcze, to jest olej, masło lub margarynę. Podczas stosowania diety nie jemy potraw smażonych oraz tłustych.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com

Każdego dnia należy jeść odpowiednio przygotowaną pastę z wspominanego oleju, dodatkowo powinno się dodawać go do sałatek. Jak sporządzić pastę? Olej lniany mieszamy z chudym twarogiem, którego zawartość białka musi wynosić 20%. Oprócz tego zalecane jest również spożywanie siemienia lnianego. Istotne w diecie są suszone lub świeże owoce, sok z kiszonej kapusty, którego w ciągu dnia powinno się wypić 1 szklankę, najlepiej rano, kasze bez glutenu lub płatki owsiane.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę – tam są one niesamowicie fascynujące.

Niezwykle istotne jest to, że wszelkie produkty stosowane w diecie powinny być ekologiczne, należy więc zwrócić na to szczególną uwagę. Wspominane już było, że w diecie nie wolno jeść wszelakich tłuszczów oprócz oleju lnianego. Należy również podkreślić, że osoby stosujące tę dietę muszą rezygnować z cukru i słodzików. Zamiennikiem jest miód, ewentualnie sok z winogron. Co jeść, kiedy przechodzimy na tego typu dietę? Pomijając opisaną już pastę oraz sok z kapusty kiszonej, powinniśmy zjadać świeże warzywa, najlepsze będą te odmiany kapustnej, następnie nie wolno pominąć owoców. Ważne są również świeże soki. Codzienne spożywanie zbóż i ryb pod wieloma postaciami jest tak samo dobre dla naszego zdrowia. Jeżeli mamy ochotę na spożycie mięsa, dopuszczalne jest tylko takie, które otrzymamy w ekologicznych gospodarstwach. Powinno się jednak rezygnować z mięsa, gdy choroba jest ciężka. Na koniec trzeba również wspomnieć o piciu 2 litrów wody w ciągu dnia. Woda musi być źródlana, omija się mineralną.

Stosując tę dietę należy pamiętać, że nie można jest traktować jako jedyne lekarstwo. Rzecz jasna takie sposób odżywiania z pewnością nie będzie szkodliwy, jednakże rezygnowanie z innych terapii jest ogromnym błędem.

Masz zamiar przejrzeć kolejny artykuł na ten obszerny temat? Zatem najedź na łącze tu… (http://www.brumet.com.pl/oferta/wozki-nierdzewne.html) i przenieś się do innej strony, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

Dieta dr Budwig to po prostu dodatek do leczenia – produkty do diety dr Budwig. Z pewnością nam nie zaszkodzi i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, warto więc z niej korzystać, by poczuć się lepiej.

Comments are closed.