Press "Enter" to skip to content

Dowiedz się, jakie zlewozmywaki są najlepsze dla Ciebie

Nieodłączną częścią wyposażenia praktycznie każdej kuchni są zlewozmywaki. Nawet jeśli ktoś posiada jakiś model zmywarki, to bez nawet małego zlewozmywaka trudno się obejść. Producenci proponują bardzo szeroką propozycję zlewozmywaków, różniących się one liczbą komór, ociekaczem a także surowcem, z jakiego zostały zrobione. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były zlewy zrobione ze szlachetnej stali, ale obecnie coraz częściej konsumenci wybierają modele wykonane z innych materiałów.

mycie naczyń w zlewozmywaku

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład Zlewozmywak Deante Solo ZHS 0503 to tradycyjna konstrukcja ze stali na dwie komory i nie posiadająca ociekacza. Zlewozmywak ma jedną obszerną komorę na większe naczynia i drugą mniejszą, przeznaczoną przykładowo na na szklanki lub szafa debora sztućce. Nie posiada on nawet małego ociekacza, ale część kupujących nie będzie do potrzebować, a dzięki ciekawemu wyglądowi jest dość popularny.

W ostatnich latach sporo modeli zlewów (Zlewozmywak Sirius SID 611-78 od Franke) jest produkowanych z surowca zwanego Tectonite. W porównaniu ze stalowymi zlewozmywaki wykonane z tego surowca są lekkie, solidne a także odporne na zadrapania i większość środków chemicznych. Na etapie produkcji takim zlewozmywakom nadać można dowolne kształty, więc projektanci zajmujący się wzornictwem będą tu mieć duże pole do popisu. Na przykład Zlewozmywak Franke Sirius SID 611-78 ma typowy prostokątny kształt, z dużą pojedynczą komorą i szerokim ociekaczem. Ciemny kolor idealnie nadaje się do stylowych, eleganckich kuchni, a pojemna komora gwarantuje dużą wygodę i funkcjonalność. Podobny stylistycznie, ale trochę większy jest Zlewozmywak Franke Sirius SID 651 onyks 114.0181.979. W porównaniu z poprzednim zlewozmywakiem (więcej: polecany link) ma on dodatkową małą komorę, jaka bardzo może się przydać w mieszkaniach z większą liczbą mieszkańców. Oba opisane wcześniej zlewy zamontować można w każdą stronę, przez co można je właściwie dopasować do projektu kuchni.

Innych często używanym materiałem podczas wytwarzaniu zlewozmywaków stał się Tegranit, i z niego jest na przykład wykonany Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795.

Opublikowane w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę projektant wnętrz kraków, na której zgłębisz podobne tematy.

Surowiec ten także cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i środki kuchenne, jednak on jest nieco cięższy od Tectonite.

Comments are closed.