Press "Enter" to skip to content

Duża paleta farb do malowania mebli

Ażeby odnowić pomieszczenie nie trzeba kupować nowych mebli. Meble nie muszą być białe, czy w kolorze drewna. Zwłaszcza w przypadku kuchni wyjątki są wskazane.

porządek

Źródło: lampyilampki.pl

Malując jedynie przody kuchennych szafek jest możliwość nadać jej całkowicie innego wyrazu. Stosując farby do mebli, małym kosztem można sprawić duże metamorfozy – strona. W pierwszej kolejności powinno się oczyścić stary sprzęt. Niezależnie, czy jest on zakryty farbą, czy lakierem, sposób podejścia jest niezwykle podobny. Starej osłonki zdołamy się pozbyć za pomocą syntetycznych specyfików, przeważnie żelów, jakie nakładamy na mebel, odczekujemy podany przez producenta okres czasu i zdejmujemy farbę sztywną szczotką, albo ostrym narzędziem. Środki chemiczne są o tyle lepsze od skrobaczek i papierów ściernych, że łatwo docierają do wszelkich zakątków, dzięki czemu jest możliwość nimi uprzątnąć nawet elementy rytowane. Mieszaniny te są zazwyczaj niezwykle trujące i żrące, dlatego przed przystąpieniem do prac należy dobrze zabezpieczyć posadzkę i dłonie, a w czasie prac i po ich zwieńczeniu szczegółowo wywietrzyć miejsce, zobacz . Współczesne farby do malowania mebli można nakładać na każdy typ mebla, niezależnie od tego, czy jest on zbudowany z drzewa surowego, z płyty MDF, lub powierzchnia jest pokryta lakierem, albo inną farbą.
Umywalka wisząca

Autor: SANITEC KOŁO
Źródło: SANITEC KOŁO
Farby dekoracyjne wolno nakładać pędzlem, wałkiem, względnie gąbką. Najlepiej malować powierzchnie w pozycji leżącej, gdyż chroni to przed zaciekami.

Prawidłowiej nałożyć dwie lekkie warstwy farby, niż jedną grubą.
Sklepy proponują pełnąfarba (sprawdź farba sahara)tę kolorów farb do sprzętów. To, którą wybierzemy zależy od naszego gustu i preferencji.

farba (sprawdź farba w sprayu do drewna)

Comments are closed.