Press "Enter" to skip to content

Fototapety w kuchni – wprowadzenie nowatorstwa i intensywności do upiększenia.

Kuchnia powinna być miejscem korzystnym, pełnym blasku i dobrej energii. Miejscem, gdzie zawsze gości wyobraźnia,szczęście i pomysłowa siła twórcza. Fototapety do kuchni sprawdzają się w każdej kategorii pomieszczenia. Kolory, ekspresywne kształty, orzeźwienie i żwawość to jedne z niewielu dobrych stron jakie może wnieść ten coraz bardziej rozpowszechniony dodatek. Jeśli posiadasz kuchnię w typowym wykonaniu to nie oznacza, że pomysł na fototapety do kuchni może wydawać się niedorzeczny.

Kuchnia minimalistyczna, wizualizacja 3d

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Nic bardziej mylnego, to dzięki temu dodatkowi można sprawić, że pomieszczenie będzie bardziej urozmaicone i przyciągające. Wzory owocowe, kwiatowe, ilustracje jedzenia czy motywy nierealne – to jedne z wielu pomysłów na odkrywczą fototapetę w twojej wnętrzu. Nie musisz wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na uzupełnienie, który może wiele zdziałać w twoim pomieszczeniu. Teraz wyobraźmy sobie w naszej jadalni soczystą limonkę bądź też plastry miodu. Czyż nie wygląda smakowicie? To nie jedyna zaleta fototapety.

Jeśli ciekawi Cię opisywana problematyka, to poczytaj tutaj inne dane na ten wątek. Będą tak samo ciekawe i zostaną Ci w głowie na długo.

Dodatek ten sprawia, że wnętrze staje się bardziej duże. Miejsce takie jak kuchnia trzeba umieć „doprawić” nutką wyobraźni. Możemy to zrobić za pomocą najtrwalszego obecnie materiału czyli fototapety winylowej, laminowanej.

Korzystnie sprawdza się ona w instalacji wraz z półkami, a blatem. Warto nadmienić, że jest ona wykonana z surowca, który przepuszcza parę wodną, dzięki temu ściany mogą oddychać. Coraz częściej do kuchni wybierane są fototapety 3D. Jest to odważny i pomysłowy krok, jednakże jest w stanie ona urzec wnętrze i dodać wyrazistego smaku. rozpowszechnione są też papierowe fototapety z laminatem, który zabezpiecza je przed ubrudzeniami i zniszczeniami. Są one odporne na wodę dlatego też przemoczenie ich nawet pod bieżąca wodą jest bezpieczne dla tego typu tapet. Mając małe dzieci wiemy co oznacza rysowanie kredkami na ścianach.

W tej sytuacji nie musimy się obawiać, gdyż są odporne na wycieranie szmatką na sucho jak i na mokro przy użyciu ciężkich detergentów jak na przykład wybielacz. Wspomniany laminat zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i cieplnymi zaś tusze którymi są drukowane są nieszkodliwe dla człowieka. Jeżeli jednak zdecydujemy się na umieszczenie fototapety w takim wnętrzu należy wiedzieć jak o nią zadbać i czyścić, aby służyła jeszcze przez długie lata.

Musimy pamiętać, aby nie czyścić ozdoby proszkiem do prania czy też płynem do naczyń, bo mogłoby to spowodować uszkodzenie wierzchniej partii laminatu. Możemy więc przeczyszczać je środkami do tego stworzonymi lub wodą z mydłem. Zauważmy jak w łatwy sposób wprowadzić i dzięki tej niezwykłej wystroju możemy odmienić powierzchnię naszej wnętrza. Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy, liczy się dobry pomysł, który przy dobrym planowaniu, może przynieść ciekawe rezultaty.

Comments are closed.