Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać dobre listwy do podłogi, które dobrze wyglądają i spełniają swoje funkcje

Podczas wykańczania mieszkania, jednym z istotniejszych elementów jest podłoga. Jeżeli zdecydowaliśmy się przykładowo na panele, niezbędne będzie także przymocowanie odpowiednich listew przy podłodze. Listwy przypodłogowe nie tylko są niezwykle istotne estetycznie, ale także mogą spełnić inne funkcje. Możemy przykładowo ukryć za nimi rozmaite przewody elektryczne, które trzeba poprowadzić przez całe pomieszczenie.

Drzwi techniczne Guardia

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Dzięki nim możemy zamaskować mało estetycznie wyglądające szczeliny między ścianą a zamontowanymi panelami. Listwy podłogowe muszą być dopasowane przede wszystkim do odcienia podłogi jak również jej faktury, tak żeby stanowiły z podłogą jednolitą całość. W sprzedaży dostępne jest kilka wariantów listew. Kiedy mamy problemy z krzywymi ścianami, można nabyć listwy przypodłogowe z gumkami, które Możemy idealnie możemy dopasować do każdej ściany. Bardzo wytrzymałe będą te, które są mocowane na kołkach, do przyległej ściany.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zdobądź cenne szczegóły (https://emmi.pl/realizacje/meble-dla-dziecka) – na pewno ono też okaże się dla Ciebie pasjonujące!

W tym przypadku jednak, prosta ściana jest niezbędnym elementem, by tego rodzaju listwy wyglądały dobrze a także były dobrze dopasowane – tutaj.

Oprócz koloru podłogi możemy też dobrać listwy do koloru drzwi. Nieważne czy wybieramy drzwi techniczne lub utworzone z drewna, powinny być stosunkowo podobne fakturą a także kolorem zarówno do podłogi jak i do kupionych listew.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od naszego wpisu? To dla nas niezwykle dobra informacja – zatem kontynuuj wyszukiwanie (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-pasywne/) na kolejnej stronie.

Obecnie głownie wykorzystuje się proste listwy, kilka lat temu wyjątkowo modne były listwy z tak zwanymi „brzuszkami”, które wciąż możemy spotkać w wielu domach.

Listwy wykonywane są z drewna lub tworzyw sztucznych, które imitują drewno. W przypadku podłogi drewnianej dobrze będą wyglądać również listwy z drewna. Tworzywa sztuczne niezbyt dobrze komponują się z naturalnym materiałem, z którego wykonana jest podłoga.

Wybierając listwy, powinniśmy zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na ich cechy użytkowe. Wygląd także jest istotny, jednakże głównym ich zadaniem jest zakrywanie mało estetycznych szczelin dylatacyjnych. Listwy dobieramy pod kolor podłogi jak również drzwi, a w przypadku podłóg z naturalnego drewna wybieramy też listwy z naturalnego tworzywa.

Comments are closed.