Press "Enter" to skip to content

Jakie sprzęty może nam się przydać w naszym domu, zwłaszcza porą zimową?

Kotły dwufunkcyjne są tak opracowane, aby nagrzewać mieszkanie i przygotowywać gorącą wodę użytkową. Są to na ogół kotły wiszące, podgrzewające w systemie przepływowym. Latem kocioł jedynie szykuje ciepłą wodę, zimą jego podstawowym zadaniem jest nagrzewanie domu. Jeśli jednak odkręcimy kurek z ciepłą wodą, kocioł przełączy się na podgrzewanie wody branej z kranu tak długo, jak długo z niej korzystamy, a z chwilą zakręcenia kurka wróci do grzania wody do c.o.

grzejnik w pokoju

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Zaletą kotłów gazowych dwufunkcyjnych jest nade wszystko ich cena i prostsza, to znaczy również tańsza, instalacja. Absorbują one mniej miejsca, albowiem nie trzeba gromadzić ogrzanej wody – jest ona podgrzewana na bieżąco. Niestety ma też skazy – gorąca woda nie leci od razu, trzeba momentu na jej ogrzanie, ponadto nawet najmniejszy pobór gorącej wody pobudza rozruch kotła, a jego moc musi być wyższa niż kotła jednofunkcyjnego do tej samej instalacji.

Jeżeli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć potrzebne Ci materiały, to kliknij ten link. Uczciwie zalecam ten artykuł (https://www.marmex.pl/komody-mlodziezowe/) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Oznacza to, że kocioł zwykle pracuje ze sprawnością dużo niższą od nominalnej.

grzejniki:

Kocioł dwufunkcyjny gazowy najlepiej jest zainstalować w łazience, okaże się dzięki temu najbliżej zasadniczego poboru gorącej wody użytkowej. Pewną dolegliwością kotłów dwufunkcyjnych jest to, że powinny posiadać moc większą, aniżeli wypływa to z zapotrzebowania budynku na ciepło. Kocioł prawidłowiej ulokować w pobliżu miejsca, w którym najczęściej odkręca się kran z gorącą wodą.

To prawda, że dzisiaj mamy dostęp do dużej ilości informacji, więc jeżeli ta problematyka Cię zaciekawiła i chcesz uzyskać zbliżone wiadomości na ten temat, to sięgnij po szczegóły (https://www.takaposciel.pl/przescieradla) tu.

Jeżeli potrzebujesz więcej info, zobacz tu: rozwinięcie tematu. Kupując grzejniki c.o. do mieszkania wypada zwracać uwagę nie jedynie na wzornictwo i nasilenie grzejników, ale też na budulec, z jakiego są stworzone. Obecne grzejniki są na ogół stalowe, ale można też nabyć grzejniki aluminiowe i grzejniki żeliwne.

Przy doborze grzejników kieruje się uwagę szczególnie na ich stylistykę i jednocześnie pragnie, ażeby miały siłę starczającą do ocieplenia pomieszczenia w jakichkolwiek warunkach. Estetyka i siła to bezspornie niezwykle istotne cechy, lecz grzejniki różnią się także tworzywem, z jakiego są wykonane, kubaturą wodną i konstrukcją, jaka ma wpływ na sposób emitowania ciepła. To również należy brać pod uwagę, dokonując zakupu grzejników.

Comments are closed.