Press "Enter" to skip to content

Jakimi rzeczami łazienki w miejscach publicznych różnią się od domowych, jakie powinno być ich główne wyposażenie.

Łazienki w obiektach publicznych czy handlowych znacznie mogą się różnić od tych w mieszkaniach. W praktyce są one sprowadzone do funkcji WC, ponieważ najczęściej nie ma w nich pryszniców i wanien. Jest za to trochę więcej pisuarów i kabin, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Bierze się to z faktu, że w obiektach tego typu przeważnie przebywa sporo ludzi i jeżeli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnej chwili zrobić trochę ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są przeważnie rozdzielane niewielkimi ściankami, mającymi zapewnić odpowiednią dyskrecję i intymność, ale nie zajmującymi dużo miejsca.

Tego typu łazienki publiczne najczęściej składają się z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie kabiny i pisuary, natomiast drugie przeznaczone jest do umycia rąk. Istotnym elementem wyposażenia jest między innymi lustro, w jakim się przeglądać, z reguły powieszone jest ono na ścianie nad umywalkami. Umywalek z reguły też jest parę, one także występują w wersjach przemysłowych i przeważnie mają kształt pojedynczego blatu, w którym są umieszczone poszczególne umywalki.

Nasz tekst wydaje się być naprawdę ciekawy? Wierzymy więc, że przypadnie Ci do gustu także autorska strona (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/), na której umieściliśmy sporo ekstra szczegółów.

W publicznych zastosowaniach stosuje się także inne rodzaje baterii. Z powodu oszczędności puszczają one strumień wody tylko na określony okres czasu, a potem automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo włączane ręcznie, w nich trzeba nacisnąć przycisk, albo w wersji automatycznej, w takiej sytuacji ich pracą steruje czujnik znajdujący się pod spodem.

Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła. Cechować się one powinny dwoma ważnymi rzeczami, to znaczy łatwością obsługi i dużą wytrzymałością. Zapewne niejeden z nas miał kiedyś okazję trafić na urządzenie, przy którym musiał się zastanowić, w jaki sposób dostać się do mydła. A jeżeli nieodpowiednio się za to zabrał, to bywało, że taki dozownik nie przeżył szukania. Najczęściej dozowniki mają postać niewielkiego pojemnika wypełnionego mydłem, powieszonego tuż nad umywalkami.

Gdy interesuje Cię omawiany temat, obejrzyj witrynę a zapewne uzyskasz więcej danych na to interesujące zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Na samym dole dozownika umieszczona jest niewielka dźwigienka, naciśnięcie której powoduje, że mydło wypływa z pojemnika. Na koniec pamiętać też należy o tym, że użytkownicy łazienek w jakiś sposób muszą wysuszyć swoje dłonie. Tu sposobów jest kilka.

Bardzo często w łazienkach można spotkać ręczniki papierowe, które są co prawda bardzo wygodne, jednak dość drogie. Innym rozwiązaniem są plastikowe suszarki do rąk, włączają się one po podłożeniu swoich dłoni pod znajdujący się w dolnej części otwór i przy pomocy gorącego strumienia powietrza dokładnie je suszą – zobacz.

Comments are closed.