Press "Enter" to skip to content

Niewielkich rozmiarów aneks kuchenny – sposoby na jego meblowanie

W dobie XXI wieku bycie singlem to styl życia. Niektórzy z nas w sposób świadomy wybierają życie w pojedynkę. Optymalnym rozwiązaniem jest wtedy zakup kawalerki. Nie lada sztuką jest wymyślić w niej mały, ale funkcjonalny aneks kuchenny.

elegancki aneks kuchenny

Autor: Koen Roumen
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać planując urządzenie aneksu kuchennego, to odpowiednia podłoga i zabezpieczenie ścian. Trzeba postawić na materiały, które będą łatwe w utrzymaniu czystości.Optymalnie sprawdzą się tu płytki – można ułożyć je na podłodze, oraz na ścianach pomiędzy przestrzeniami, które zajmą szafki. Ułatwi nam to dbanie o czystość. To ważne jeśli chodzi o urządzenie aneksu kuchennego.

pokój z aneksem kuchennym

Autor: binkle_28
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowy sprzęt, które powinno znaleźć się w każdej kuchni to zlew, blat grzewczy, okap, piekarnik i lodówka.

Niniejszy artykuł wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także pozostałe polecane pranie wykładzin wrocław treści, gdyż są równie ciekawe i pochłoną Cię kompletnie.

Zastanówmy się, czy chcemy, by te sprzęty były zabudowane meblami, czy mają być zupełnie osobne. Po podjęciu już taką decyzję,możemy przymierzyć się do kupienia szafek. Będziemy w nich przechowywać sztućce, garnki, talerze oraz żywność. W zależności od naszych potrzeb, absolutnym minimum jest tu jedna wąska szafka, oraz dwie większe – jedną zabudujemy zlew. Oprócz tego, nad każdą z nich ich odpowiedniki wiszące. Mądrym pomysłem jest wbudowanie suszarki na naczynia w półkę nad zlewem – zaoszczędzimy miejsca. Blat powinniśmy wydłużyć poza szafki, znajdziemy wtedy miejsce, w które wsuniemy taboret i będzie służyło nam za stolik.

Ostatnią kwestią jest odpowiedni dobór kolorów. Tu musimy zdać się na nasz gust – w zależności, czy śni nam się kuchnia nowoczesna, czy tradycyjna wybieramy tworzywo i deseń drzwiczek półek. Dobrze wyglądają nowoczesne kuchnie w kolorze czerwieni, niebieskiego, albo tradycyjne – tu dobrym pomysłem są fronty drewniane. Należy jedynie pamiętać, by aneks kuchenny dobrze komponował się z meblami wpokoju dziennym.