Press "Enter" to skip to content

Piekarnik do zabudowy – użyteczne porady będą pomocne w wyborze

Sposób zaaranżowania kuchni jest zależny nade wszystko od jej metrażu. O ile w mniejszej kuchni nie można pozwolić sobie na zbyt wiele rozwiązań, o tyle w tej z większą przestrzenią wyłącznym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia oraz oczywiście – finanse. Jednym z głównych pytań, które stawiamy sobie w czasie planowania tego pomieszczenia, jest sposób ulokowania piekarnika. Bardzo chętnie stosowanym obecnie rozwiązaniem są piekarniki do zabudowy. Na jakie spośród nich się zdecydować, aby cieszyć się podjętą decyzją?

meble-bogart.pl/kuchnia-c-43-43.html

Autor: Laurel L. Russwurm
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze to szukać pośród urządzeń nadających się do zabudowy, to znaczy samodzielnych, niełączonych z płytą grzejną. Płyta do gotowania, np. płyta indukcyjna, może być wówczas zainstalowana w zupełnie innej części kuchni, razem z okapem – płyta indukcyjna.

Ta solidna oferta (http://www.estella-shop.eu/recznik-do-sauny/1209-3535-recznik-do-sauny-estella-70-x-180-cm-bialy.html), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej problematyki, zawiera pokrewne informacje na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tutaj.

W tym miejscu warto jest dodać, że nade wszystko godny uwagi jest okap teleskopowy, z ruchomą szufladą, jaka zwiększa powierzchnię pochłaniającą zapachy i wilgoć. Wracając do piekarników – 2 główne typy to piekarniki gazowe i elektryczne, jakich jest zdecydowanie większy wybór – piekarniki Bosch . Szczególną uwagę trzeba zwrócić na pobieranie energii, toteż najlepiej jest wybierać sprzęt w klasie energetycznej A. Istotna jest też pojemność piekarników – im większa rodzina bądź im częściej przyjmujemy gości, tym większy rozmiar sprzętu powinniśmy kupić. Małe piekarniki to około dwadzieścia trzy l, największe z kolei sięgają nawet dziewięćdziesiąt l. Piekarnik w takim razie należy wybrać przed zamówieniem zabudowy, by nie okazało się, że jego zainstalowanie nie będzie możliwe, gdyż np. zabrakło nam jednego centymetra i nie zmieści się we wnękę. Oferowane aktualnie piekarniki mają niejedną funkcję, m.in. grill, grzałki dolne oraz kaisai klimatyzacja górne, termoobieg, pieczenie parowe, rozmrażanie czy mikrofala. Z tej przyczyny warto jest skrzętnie przemyśleć, które funkcje będą dla nas szczególnie użyteczne i na podstawie odpowiedzi na to pytanie podjąć końcową decyzję. Zawsze lepiej jest mieć więcej funkcji, aniżeli za mało, ponieważ coraz częściej oraz chętniej eksperymentujemy w kuchni, sprawdzając nowe dania.

Dekoracje kuchenne

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając piekarniki możesz wziąć pod uwagę różne firmy, a jedną z nich jest firma Gorenje. To znana marka, specjalizująca się produkowaniu urządzeń wymaganych w każdym gospodarstwie domowym. Dobrze jest o niej pamiętać i znaleźć piekarnik, jaki urzeczywistni wszystkie nasze oczekiwania.

Comments are closed.