Press "Enter" to skip to content

Umeblowanie oraz sprzęty do małej łazienki

W łazience priorytetem są ergonomiczność i bezpieczeństwo, toteż trzeba zwrócić uwagę na należyte rozmieszczenie wyposażeń. Prawidłowe urządzenie wnętrza oddziałuje na komfort użytkowników.

meble do łazienki, łazienka

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku nadzwyczaj ciasnych, wąskich przestrzeni doskonałym rozstrzygnięciem jest użycie kabiny prysznicowej, dla której znalezienie właściwego miejsca jest w dużej mierze łatwiejsze aniżeli w przypadku wanny. Na dodatek w małych łazienkach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, zezwalają one zdobyć dodatkowe centymetry w łazience.

Gdy już przeanalizujesz zamieszczony tutaj tekst, równie atrakcyjna będzie ta nasza strona (http://www.koell.pl/sklep/artykuly-dla-dzieci/), gdyż ma zbliżone informacje na omawiany temat.

Aranżacja małej łazienki w funkcjonalny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Jest sporo sposobów, przy zastosowaniu jakich mała łazienka będzie sprawiać doznanie obszernej, a zarazem nie zabraknie w niej koniecznego ekwipunku.

W małym pomieszczeniu istotne są dobrze dobrane meble do łazienki. Do obszerniejszych wnętrz meble stojące, do mniejszych natomiast szafki wiszące, czy też specjalnie przystosowane szafki umywalkowe. Blat pod umywalką, również meble łazienkowe winny być wykonane z surowców odpornych na działanie wody i pary wodnej, lub przyzwoicie konserwowane (ciekawe modele). Niewielkie pomieszczenie zwiększy optycznie ogromne zwierciadło zamontowane nad umywalką. Punkt pod umywalką dobrze zaś spożytkować na szafkę na ręczniki, środki higieny i pozostałe drobiazgi.

łazienka, wnętrze

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Pralkę postawmy tak, ażeby była swobodnie dostępna. Możemy ją ustawić obok umywalki pod wspólnym blatem, albo osobno, we we wnęce zamykanej drzwiami, czy też żaluzją. Przed pralką otwieraną z frontu niezbędne będzie wolne miejsce, żeby móc włożyć i wyjąć pranie. Przestrzeń powyżej można spożytkować na półki. Do mniejszych łazienek możemy wybrać model pralki pakowany od góry, wtenczas jednak nie powiesimy półek bezpośrednio nad pralką. Meble do łazienki muszą być tak zaplanowane, żeby nie było ich za dużo, lecz tyle, aby schować nieodzowne drobiazgi- zobacz: meble do łazienki. Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka w wyższym stopniu przestronna i uporządkowana. Idealnym wyjściem jest rozlokowanie pojemnych skrytek na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę wprost pod umywalką.