Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób umeblować przytulną alkowę?

Nie masz zielonego pojęcia, w jaki sposób zaaranżować przytulną sypialnię? O nastrojowości tychże wnętrz przesądzają głównie zastosowane odcienie: ciepłe beże.

instalacje
design

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne są także dodatki tj. puszyste poduszki. W alkowie relaksujesz się po ciężkim dniu. Od tego pomieszczenia zazwyczaj oczekuje się, że sprzyjało będzie wyciszeniu. Umeblowanie go w sposób przytulny sprzyja uzyskaniu owych zamiarów. Aranżacja alkowy to nie wyłącznie sprzęty lecz także ściany, podłogi jak też tkaniny. W przytulnej alkowie świetnie sprawdzają się ciepłe barwy – beże jak też brązy są mile widziane. Dotyczy to tak odcienia ścian, jak również akcesoriów. Miej jednakże na względzie, ażeby nie przedobrzyć z brązami oraz nie przeistoczyć alkowy w ciemny pokój.

Jeżeli uważasz, że treści zawarte w niniejszym artykule są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj – ten użyteczny link (http://www.archicom.pl/) także Cię zaciekawi!

Znakomicie sprawdzą się też delikatne beże, kość słoniowa a także zabarwienia kawy z mlekiem.

lampy nocne

Autor: TECE

Na podłodze znakomicie się sprawdza miękka wykładzina. Takowe wykładziny mogą być zrobione z suroWCów sztucznych bądź naturalnych. Naturalne przeważnie są wykonywane z owczej wełny, kokosu czy też z trawy morskiej. Z kolei syntetyczne wykładziny robi się z: poliamidu. Kiedy jesteś przeciwnikiem takiego podejścia, użyj ciepłą w odbiorze posadzkę drewnianą ewentualnie panele. Nic tak nie zaakcentuje przytulności sypialni jak subtelne oświetlenie wieczorową porą. Wyposażając alkowę możesz zastosować tzw. kinkiety na ścianie. Wytwarzają one łagodne, rozproszone światło.

Możemy je też powiesić nad zagłówkiem łoża, zastępując tym sposobem lampy nocne. W sypialni muszą się także znaleźć lampy stołowe, jakie możesz ustawić dla przykładu na komodzie.