Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób zaaranżować własną sypialnię

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. W zależności jak dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko z tego względu , że przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Znaczenie ma nawet strona świata na którą wychodzą okna. Nie zapominajmy więc by do spania w domu decydować się na miejsce ustronne, słabo nasłonecznione oraz znajdujące się jak najdalej od drzwi wejściowych.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie ma miejsca tuż obok ruchliwa ulica. Okna od wschodu to przymus szybkiej pobudki. Nie jest to dobry pomysł szczególnie dla domowników energicznych i żyjących w wiecznym pośpiechu.Polecamy zestaw mebli dziecięcych.Natomiast od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, więc wieczorem jest w niej duszno. Niełatwo więc zapaść nam w sen i nabrać sił na kolejny dzień.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, musimy czuć się pewnie, dlatego też wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest wskazane. Wybierzmy szafki poboczne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka będzie o wiele bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Który model łóżka wybrać? Taki, który będzie harmonizował z resztą pomieszczenia np łóżko piętrowe z biurkiem. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeżeli podobają się nam styl „wiejski” możemy pokusić się o łóżka drewniane lub metalowe. Jak wiemy to tkaniny stawiają kropkę nad „i”, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się czarująco.

Romantyczny nastrój w sypialni uzyskamy za pomocą kilku niewielkich lampek stojących czy kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia będzie przytulna i intymna.

Jeżeli przytłaczają nas widoki koronkowych firan i babcinych poszewek spodoba nam się styl minimalistyczny. Charakteryzuje się on łagodnymi kolorami, oszczędnymi w formie meblami i znikomą ilością dodatków.

Czy zainteresował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to idź dalej meble wójcik lyon i przejrzyj tam kolejne fascynujące posty. Nie zwlekaj!

Planując pokój, najlepiej ograniczyć wyposażenie do minimum np szafki nocne. Meble mają mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody (zobacz komoda drewniana sosnowa) z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Musimy także zadbać w pokoju sypialnianym o delikatne światło. Pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po wyczerpującym dniu.

Comments are closed.