Press "Enter" to skip to content

Zagłówek do łóżka – jak wybrać i … zrobić samemu?

Idealne łóżko na salony? Baldachim, obudowa z niezawodnego, dębowego drewna, z ultra-delikatnym materacem lub aksamitną poszewką? Delikatność, wielkość oraz wytrzymałość to najważniejsze względy, za które jesteśmy skorzy dopłacać dodatkowo. Gdzieś dalej plasuje się miejsce na zagłówek.

Dla dużych łóż małżeńskich

łóżko małżeństwo

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com

Zagłówek do łóżka, co to jest? Coś za głową, lecz co? Tutaj wszystko o wezgłowiach. Dopiero po zobaczeniu w sklepie, czy też sieci większość z nas powie „no jasne, że o to chodzi”. W łożu małżeńskim zagłówek spełni kilka funkcji. To przede wszystkim estetyczne doznania, spoglądając z daleka trudno oprzeć się wrażeniu, że dodaje całości uroku i – co tu wiele mówić – klasy.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeśli tak, to sprawdź ponadto szczegóły w serwisie industrialne komody, gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Przede wszystkim ten wytapicerowany, z grubszą warstwą materiału, kolorystycznie komponujący się z materacem albo kolorem ulubionej poszewki na łóżko.

Dla ochrony małego dziecka

W poszukiwaniu inspiracji natknąłem się ponadto interesujący, lecz szalenie praktyczny sposób wykorzystania nagłówka. O ile z założenia zagłówek służy dobremu ułożeniu materiału pod głowę, umożliwia siedzenie (nie trzeba opierać się o pionowo stawiane poduszki), to także… stanowi ochronę dla ściany w pokoju małego dziecka. Dzieciaki szalejące w obrębie swoich czterech ścian nie zrobią i sobie krzywdy, nie zniszczą też ściany, przy której stoi ich łóżko. Czysta praktyka w połączeniu z inspiracją daje świetne efekty.

Nie stać Cię na tapicerowany dodatek? Są inne kompozycje

zagłówek w łóżku

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Dedykowany, unikalny nagłówek może jednakże być naprawdę bardzo, bardzo kosztowny. Pamiętajmy jednak o jego przeznaczeniu.

Jeśli zainteresował Cię taki tekst, przeczytaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu podobne wiadomości.

W pojedynczych, cieńszych przypadkach zagłówek często równa się… kawałkowi drewna, które wystaje z jednej strony na wysokość kilkudziesięciu centymetrów. Owszem, ułatwia to sprawę z poduszkami, ale o wygodzie w wersji spartańskiej można zapomnieć.

Design może przybierać różne formy

Jednakże dla designu nie istnieją rzeczy niemożliwe. Oszczędzający, a pragnący mogą wybrać zagłówek niemateriałowy, pikowany. W kolorze czarnym dobrze pasował będzie do jasnych ścian lub poszewek. Dla złotych rączek, specjalistów od domowego majsterkowania pozostaje poza tym opcja z własną kompozycją. Zbitka materiału, a także stelażu na własną rękę wymaga zapału i pomysłu. Z całą pewnością jednak warto!

Comments are closed.