Press "Enter" to skip to content

Czy da się wybrać funkcjonalne zestawy mebli do kuchni

Meble do kuchni powinny być przede wszystkim trwałe, gdyż z reguły kupujemy je na lata. To bardzo ważne, aby były właściwie skonstruowane i wytrzymałe. Zazwyczaj najwięcej uwagi podczas kupowania poświęca się frontom, gdyż to one głównie decydują o wyglądzie kuchni. Naturalnie są to części najbardziej widoczne, ale też narażone na zabrudzenia. Stąd też należy się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą wyprodukowane.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie a sklepach z meblami jest szeroki wybór różnych kompletów. Można zakupić meble na wymiar żyrandole (zobacz więcej) wybrać gotowy zestaw ze standardowej oferty sklepu. Do produkcji eleganckich mebli przeważnie stosuje się drewno, płyty MFD żyrandole (zajrzyj koniecznie) aluminium. Konsumenci wielokrotnie kierują się wyłącznie indywidualnym wyczuciem stylu w doborze ładnych frontów. Tymczasem elementem, którą warto zwrócić uwagę jest jakość wykonania wybranego mebla.

Na pewno trzeba również zwrócić uwagę na inne elementy mebli, przykładowo sposób montażu. Obecnie powszechny system, który stosuje się w wyrobie mebli to system cokołowy. Decydując się na tego typu rozwiązanie, niewątpliwie będziemy usatysfakcjonowani. Typowe systemy cokołowe – zobacz stanowią użyteczny, a jednocześnie dekoracyjny element kuchni. Dzięki dopasowanym listwom i uchwytom, montaż kompletu mebli kuchennych jest bardzo prosty. Poza tym można bez problemu wyregulować ustawienie dolnych szafek.

kuchnia

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Szeroki asortyment tego typu systemów oferuje wiele marek, dlatego zanim nabędziemy właściwą opcję, należy określić swoje preferencje. Jeśli stawiamy na trwałość, lepiej kupić meble z droższymi cokołami, które perfekcyjnie przylegają do powierzchni. Zazwyczaj cokoły montuje się na profesjonalne zatrzaski, które są wyprodukowane z plastiku lub metalu. Zazwyczaj wraz z zakupem designerskich mebli otrzymamy już gotowy komplet zatrzasków wraz z listwami. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup mebli na wymiar, czasami opłaca się osobno zamówić system cokołowy, gdyż producenci przeważnie oszczędzają właśnie na tych częściach mebli. Lepiej więc zorientować się w tej sprawie, zanim dokonamy ostatecznego zakupu.

Comments are closed.