Press "Enter" to skip to content

Dlaczego fototapety są popularne przy urządzeniu wnętrz, najczęściej stosowane podkłady na których są one drukowane.

Jeżeli ktoś będzie chciał oryginalnie i niepowtarzalnie ozdobić lub urządzić swoje wnętrze to pomyśleć powinien o fototapetach. Swoją popularność zyskiwać one zaczęły kilkanaście lat temu, kiedy maszyny do ich drukowania potaniały i stały się bardziej dostępne również dla mniejszych firm.

komfortowa sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie technologia jeszcze bardziej poszła do przodu, dzięki czemu dostępność fototapet dużo wzrosła przy jednoczesnym spadku cen. Cieszą się z tego osoby urządzające mieszkanie, które mogą za rozsądne pieniądze mieć bardzo ładnie urządzone wnętrze. Największą zaletą fototapet będzie to, że można na nich nadrukować praktycznie wszystko co się chce. Jeżeli ktoś będzie miał jakąś fotografię, to może ją przesłać, jeżeli tylko będzie miała odpowiednią jakość to znajdzie się na tapecie. Jeżeli swojego zdjęcia się nie ma to również nie będzie to problemem. Firmy produkujące fototapety współpracują z bankami zdjęć, przez co do dyspozycji dostanie się ich nawet kilka milionów, więc wybór jest naprawdę duży. Sprawdź więcej: fixar.pl/fototapety.

Zamawiając fototapety do sypialni trzeba podjąć poza motywem jeszcze jedną istotną decyzję, a mianowicie rodzaj zastosowanego podkładu. Podkłady występują w kilku odmianach, będą się od siebie różnić kosztami zakupu, wyglądem oraz odpornością na wilgoć, więc nie każdą fototapetę da się przykleić w każdym wnętrzu. Najtańsze są fototapety na wymiar wykonane na podkładzie z papieru. Jego podstawową zaletą będzie cena, ale z kolei ma też kilka wad. Przede wszystkim potrzebuje dokładnie przygotowanej powierzchni ścian, po naklejeniu wszystkie nierówności są niestety bardzo dobrze widoczne. Oprócz tego ten rodzaj podkładu nie będzie odporny na działanie wilgoci, przez co nie nadaje się do stosowania w kuchniach i łazienkach. Tutaj więcej: znalezione.

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę lepsze parametry mają podkłady wykonane z lateksu, dzięki zastosowaniu pianki na ich powierzchni nie tylko prezentują się znacznie ładniej, lecz również lepiej maskują niedoskonałości ścian. Najwyższy standard mają fototapety z winylu. Materiał z którego się je robi jest zupełnie odporny na działanie wody, więc nie straszne mu będą zalania w łazience czy kuchni, a oprócz tego podkłady takie bardzo dobrze odzwierciedlają motywy, które się drukuje.

Comments are closed.