Press "Enter" to skip to content

Garść informacji o tym, jak odpowiednio wybrać rodzaje lamp do każdego pomieszczenia w mieszkaniu.

Coraz więcej ludzi jest świadomych tego, że odpowiednio wykonane i zaprojektowane oświetlenie będzie miało spore znaczenie nie tylko dla tego, jak wnętrze się prezentuje, ale również dla codziennego funkcjonowania. Lata, gdy we wszystkich pomieszczeniach wieszano jedną lampę, która robiła za wszystko na szczęście już minęły. Dzisiaj światłem można robić fantastyczne rzeczy, a już na pewno wykonać wszystko w taki sposób, żeby było jak najbardziej funkcjonalnie.

lampa

Autor: Stephane Mignon
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też obok lamp wiszących montuje się niewielkie lampki punktowe, oświetlające wybrany fragment pomieszczeń. Do różnych wnętrz używa się także odmienne modele lamp, dzięki czemu świetnie będą one spełniać swoją rolę. Przykładowo lampy kuchenne przeważnie mają jedną lub dwie żarówki o niezbyt dużej mocy. Takie górne światło ma zapewnić należyte oświetlenie pomieszczenia, ale z powodu tego, że kuchnie z reguły nie są największe, to i żarówki tam użyte nie muszą mieć dużej mocy. Ale oprócz górnych świateł w kuchniach często spotyka się inne rodzaje oświetlenia, przykładowo niewielkie punktowe lampki nad roboczym blatem.

Całkowicie innego oświetlenia będą potrzebować sypialnie, z kolei w nich bardzo dobrze będą się sprawdzać lampy nocne () ze słabymi żarówkami. Zwyczajowo ustawia się je po obu stronach łóżka na stolikach, dzięki czemu padające z jednej strony światło nie powinno przeszkadzać małżonkowi. Lecz do sypialni świetnie nadają się także różnego rodzaju kinkiety i lampy stojące – jeżeli się je odpowiednio zestawi to można uzyskać rzeczywiście ciekawe efekty. Właściwego potraktowania wymaga także oświetlenie miejsca do pracy, jakim przeważnie są biurka.

Ciekawi Cię, co to są moje źródła (http://el-instal.com.pl/)? Jeżeli tak, to powinieneś wejść w poniższy link i tam przeczytasz dużo interesujących wiadomości w tym temacie.

lampy

Autor: bartholo
Źródło: http://www.flickr.com

Tu co innego ma znaczenie, przede wszystkim lampy biurowe () muszą posiadać odpowiednią moc a także barwę światła. Używanie zbyt słabej lampy do pracy w dłuższej perspektywie czasu spowodować może problemy ze wzrokiem, więc nie można sobie tego zaniedbywać. Lampki biurowe powinny mieć także możliwość regulacji wysokości, dzięki temu można je będzie dopasować do wzrostu osób z nich korzystających.