Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać oświetlenie do naszego domu? O czym pamiętać? Czy w każdym miejscu właściwe jest główne światło?

Oświetlenie jest niezwykle istotne w każdym miejscu. Tam gdzie możemy się tego spodziewać najczęściej są lampy główne, mniej często lampy dekoracyjne, mimo to jak uświadamiają zmieniające się trendy, ta tendencja ma miejsce coraz rzadziej. Dlaczego?

Wydaje się, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani ze standardowego górnego światła, tak więc próbujemy to zmienić. Coraz częściej przypadają nam do gustu lampy dekoracyjne, lampy ścienne czy lampy włoskie.

Lampy dekoracyjne są coraz powszechniej wybierane przez naszych rodaków. Ich najistotniejszą zaletą jest to, iż budują wspaniały klimat. Oczywiście, jedna lampa dekoracyjna nie zagwarantuje może zbyt wiele światła, ale to w tej sytuacji nie jest najistotniejsze, ponieważ chodzi o wykreowanie atmosfery. Z drugiej strony, jeśli ustawimy dwie albo więcej takich lamp, w zależności od powierzchni danego pomieszczenia, będziemy mogli właściwie rozświetlić wnętrze. Pomimo to lampy dekoracyjne nie mają służyć do tego, co lampy główne, stąd nie można ich porównywać.

lampki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Podobnie, inne zastosowanie mają lampy włoskie, naprawdę piękne i stylowe, dlampy (zobacz lampy stojące do salonu)e, w razie konieczności sporo światła, lecz przede wszystkim oferujące dekoracje i cudowny wystrój naszego domu. Identycznie można powiedzieć o lampach ściennych, które ciekawie się prezentują w każdym miejscu, dają sporo przyjemnego światła, a jednocześnie dają one sporo światła. Takie lampy tworzą klimat, świetnie się prezentują, jak zapraszamy gości, nasz dom (zobacz dom z gotowych elementów ceny) w takiej chwili zyskuje jeszcze bardziej miły koloryt. Zresztą, wyobraźmy sobie, że wieczorami siedzimy przy miłym świetle, jest to uczucie, jakbyśmy zasiedli przy ognisku lub przy świeczkach.

Korzystniej dzięki temu wypoczywamy. Powinniśmy też pamiętać o lampce nocnej dla dzieci . Nie zamęczajmy naszego dziecka górnym światłem, niech posiada możliwość zapalenia tego typu lampki, to na pewno pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie, pozwoli mu się korzystniej zrelaksować. Pamiętajmy jednak, iż światło główne i światła dekoracyjne nie powinny się wykluczać, to raczej musi być kooperacja dwóch źródeł światła, z którym wedle wymagań można wybrać bardziej jasne i oficjalne lub w większym stopniu prywatne, pasujące bardziej wieczorową porą. Te sposobności będą dla nas bardzo odpowiednie, ponieważ przecież nikt by chyba nie chciał siedzieć stale przy jednym rodzaju światła. To na pewno byłoby meczące.

Comments are closed.