Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju płytki do łazienki będą najlepsze dla osób, które nie lubią nudy?

Kafelki łazienkowe mogłyby być wyprodukowane z takich surowców jak kamień, ceramika albo być rektyfikowane. Używana jest także terakota. Wśród surowców, które można wykorzystywać są także drewno.

elementy

Autor: Empik
Źródło: Empik
Płytki łazienkowe, zatem terakota oraz glazura nadają styl każdej łazience.

Kiedy namyślasz się nad aranżacją takiego pomieszczenia, trzeba pamiętać o tym, aby płytka łazienkowa była dostosowana do wielkości łazienki, rodzaju mebli i stylu danego wnętrza. Jeśli jest dla nas istotne to, aby łazienka była standardowa oraz przytulna, najlepiej jeżeli glazura i terakota będą zachowane w dość stonowanych wzorach i kolorach. Chodzi tutaj o takie, jakie za prędko się nie znudzą. Idealne by były kafelki łazienkowe w tego typu kolorach, które kojarzą się z przyrodą, czyli w ciepłych beżach oraz brązach albo odcieniach szarości. Jeżeli nie mamy pewności odnośnie wykorzystania drewna w łazience przykładowo w formie drewnianej podłogi, jaka doskonale pasowałaby do typowej kompozycji łazienki, to moglibyśmy dobrać kafelki (gres na taras) łazienkowe, jakie naśladują usłojenia egzotycznych drzew (np. merbau).
balustrady

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które lubią stereotypową glazurę, mogą wykorzystywać płytki w niecodziennej postaci, czyli prostokątne wąskie kafelki, ponieważ taka glazura sprawdzi się w wąskiej łazience i takich pomieszczeniach, które mają relatywnie mały metraż. W połączeniu z dużym lustrem oraz płytkami, które mają typowe rozmiary, wizualnie powiększą łazienkę. Z kolei kontrastowe zestawienie jasnych płytek z barwnymi dekoracjami jest najlepszą propozycją dla osób, które nie znoszą w łazience nudy.

Nieco bardziej odważnym pomysłem jest kolorowa łazienka, jednak to wymaga konsekwencji. Należy wybrać się właściwy wzór płytek, zatem taki, jaki będzie dobrym motywem przewodnim w aranżacji łazienki.