Press "Enter" to skip to content

Za pomocą oświetlenia LED można nadać wnętrzom oryginalny charakter

O zaletach żarówek LED można powiedzieć dużo. Gdy już podejmiemy decyzję, że chcemy kupić tego rodzaju żarówki, zaczynamy rozważać, w jakich pomieszczeniach najlepiej je zainstalować oraz jak je wykorzystać, by rezultat był zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny wizualnie. Nad kuchennym blatem najlepiej zdecydować się na okrągłe, płaskie żarówki, takie jak mr16, jednak tego typu mocowanie nie w każdej sytuacji się sprawdzi.

Żarówka ledowa

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy potrzebna jest żarówka z odrobinę dłuższym, ale nadal niewielkim i spójnym, mocowaniem, żarówka LED G9 sprawdzi się doskonale. Właściwie, dysponując tymi dwoma modelami żarówek LED, możemy zaprojektować całkowitą aranżację świetlną w naszych domach. To, jaki rezultat uda nam się osiągnąć, uzależnione jest w dużej mierze od naszej kreatywności. Pamiętajmy tylko, aby wybierając nietypowe rozwiązania świetlne, nie zapomnieć o tym, iż światło ma pełnić w domu głównie funkcję praktyczną.

Zatroszczmy się o prawidłowe rozmieszczenie punktów świetlnych, tak, żeby po zmroku nie być zmuszonym do chodzenia po ciemku. Jeśli lubimy nostalgiczny, nieco tajemniczy nastrój, a ponadto pragniemy troszkę zaoszczędzić, przemyślmy zakup specjalnych ściemniaczy – jedną z zalet żarówek LED jest to, iż są przystosowane do pracy z takimi właśnie dodatkami. Dzięki temu będziemy mogli dobierać stopień jasności światła. Żarówki LED umożliwiają również określenie kąta padania światła, w zależności od tego, jakiego rodzaju soczewkę wybierzemy.

Wybierając żarówki nie zdziwmy się więc, iż żarówka LED G9 dostępna jest w wielu różnych wersjach. Jeżeli mamy wątpliwości, na jaką się zdecydować, warto poprosić o pomoc wykwalifikowanego handlowca.

Żarówki LED nadają się doskonale nie tylko do podstawowego oświetlenia w domu. Intrygująco wyglądają i doskonale spełniają swoją funkcję, umieszczone np. w szafce nad blatem kuchennym, w łazience nad toaletką, czy w holu przy schodach. Obecnie rynek oferuje oświetlenie LED w wielu kolorach, dlatego nawet barwę światła możemy dopasować do aranżacji danego pomieszczenia.

Kliknij ten link architekt wnętrz. Tam znajdziesz ciekawe fakty na ten temat, omówione w naszymtekście.

Nie zapominajmy tylko, że jeżeli zdecydujemy się na światło zielone, fioletowe, czy czerwone, nie powinno ono stanowić podstawowego oświetlenia danego pomieszczenia, gdyż kolorowe światło jest na dłuższą metę męczące dla oczu.

Comments are closed.