Press "Enter" to skip to content

Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – szybki poradnik

Wymarzona kuchnia po remoncie przeważnie stanowi niemalże reprezentacyjny fragment mieszkania. Dawniej pomieszczenie owo służyło tylko i wyłącznie do przygotowywania w samotności jedzenia dla członków rodziny, zaś dziś stanowi centralny punkt domu i powinna służyć jak teren do spełniania swoich fantazji, nie tylko kulinarnych ale również dekoratorskich. Zdecydowana zmiana roli kuchni na przestrzeni jakichś kilkunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało niejako otworzone na część salonową mieszkania.

kuchnia

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tymsiłą rzeczy musiało zostać przeprojektowane w taki sposób, aby poza funkcją czysto praktyczną pełniła także rolę ozdoby mieszkania. Przez wiele lat funkcje dekoracyjne starano się wypełniać przez zestawianie razem dobrze dopasowanych kolorystycznie i wzorcowo mebli a także okładzin ściennych. Płytki ceramiczne na ścianie i drewniane meble rzeczywiście mogą korzystnie ze sobą współgrać, jednak brakuje im lekkości oraz soczystego kolorytu. Ponadto w kuchni wszystkie powierzchnie są bardzo narażone na ciągłe chlapanie oraz działanie tłuszczu. Niejednolite wierzchy kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno potem wyczyścić.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (https://mata-ochronna.pl/pl/p/Mata-ochronna-na-biurko-przezroczysta-z-poliweglanu-60×100/128) odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule treści. Otrzymasz wtedy większą wiedzę!

Z tego powodu od lat poszukuje się innych technologii, które pomagają pozbyć się takich sytuacji.

okap kuchenny

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą przyszły projekty wykonywanych ze szkła pokryw oraz drzwiczek meblowych. Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu tylko z szybami w oknach, doskonale sprawdziło się głównie tam, gdzie wymagane jest szczególne dbanie o czystość. Odpowiednie mieszanki przerabiane w kilkumilimetrowe doskonale gładkie porywy szklane powlekane są od wewnętrznej strony lakierami, bądź mogą być zadrukowywane. Z tak obrobionych płyt można wykonać zarówno duże fragmenty okładzin ściennych, drzwi, a nawet podłogi.

Specjalna technologia produkcji szkła lacobel sprawia, że płyty łączą się ściśle ze sobą, a zatem nie ma konieczności stosowania nietrwałych fug w roli wypełniacza luk.

Każda nasza strona internetowa zawiera tylko najciekawsze wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas, zatem śmiało kliknij też tu.

Piękna, żywa kolorystyka i trwałość barw sprawiają, że lacobel staje się coraz bardziej pożądanym materiałem do wykończeń.

Comments are closed.