Press "Enter" to skip to content

Zasłonięty grzejnik czy ukryte kable mogą znacząco poprawić wygląd pomieszczenia

Urządzając wnętrza zwracamy uwagę zwłaszcza na to, jak je upiększyć. To upiększanie polega nie tylko na tym, aby wykorzystywać odpowiednie dodatki i ozdoby, które nadadzą wnętrzom uroku, ale również na tym, by zakrywać te elementy, które mogą oszpecić wnętrza. Zwykle elementem, który dość mocno przeszkadza i oszpeca wnętrza jest nadmiar kabli, które ciągną się z rozmaitych sprzętów użytku domowego.

grzejnik żebrowy

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Stosuje się przeróżne metody, aby schować wystające kable. Zazwyczaj związuje się je bądź układa pod specjalnie zrobioną zabudową. Tym sposobem można zakryć nawet wiele kabli, które są ze sobą dodatkowo splątane. Tak samo kwestia wygląda z grzejnikami. Grzejniki płytowe są najczęstszym rodzajem grzejników, które wykorzystuje się w domowych pomieszczeniach – . Są to typowe grzejniki, z osłoną typu grill. Zwykle tego typu element oszpeca wnętrza i niełatwo jest go ukryć. Ale grzejnik jest w domu konieczny. Tu więcej: info.

Stąd też jedynym wyjściem z sytuacji jest sięgnięcie po metody, za sprawą których zasłonimy grzejnik, bądź spowodujemy, że będzie się on stapiał lub szafa debora nie wyróżniał na tle innych elementów wyposażenia. Możemy chociażby pomalować grzejnik w tym samym odcieniu co ściana, lub otoczyć go obudową przepuszczającą ciepło. Przygotowuje się ją albo z siatki, albo z drewnianych listew. Rozwiązań jest wiele. Jeśli zamontujemy obudowę może posłużyć ona jednocześnie jako półka na ozdoby. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Oczywiście wnętrza szpecą również wszelkiego rodzaju nierówności ścian, czy odpadające elementy. Nowy blog o tym odnajdziesz tu: czytaj więcej.

Współcześnie w sprzedaży oferuje się wiele specyfików służących maskowaniu tego typu niedoróbek. Warto zapoznać się z wszelkimi możliwościami, aby usterkę zniwelować jak najszybciej i za jak najmniejszą cenę. Warto przeznaczyć czas tylko i wyłącznie na usunięcie szpecących elementów we wnętrzach, bowiem ich występowanie może znacząco pogarszać ich wygląd. Wtedy, nawet najbardziej ciekawa aranżacja nie spełni swojej funkcji i okaże się finalnie niewypałem.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj (http://www.amdk.pl/lozko-120×200).

Zasłonięty grzejnik czy ukryte kable mogą wyraźnie poprawić wygląd pomieszczenia, zwłaszcza jeśli preferujemy wnętrza o minimalistycznym charakterze, w jakich umieszcza się tylko najważniejsze meble.

Comments are closed.