Press "Enter" to skip to content

Światło do kuchni

Przyjęło się mówić, że kuchnia to serce domu. Fakt, w tym pomieszczeniu zwykle gromadzi się dobra energia, życzliwość, zapach i sprzyjająca długim rozmowom atmosfera.

Wymarzona kuchnia powinna być piękna , ale przede wszystkim funkcjonalna.

Kuchnia otwarta na salon

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest odpowiednie światło, z tego powodu tak ważny jest należyty projekt instalacji. Zwykle jeden żyrandol wiszący pośrodku sufitu nie wystarczy, ale dyskretne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni pomogą przy pracy. Poza tym dobrze jest lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem lub wyspą w kuchni. To odrębne strefy, które dopraszają się innego oświetlenia.

Warto się postarać, aby lampy kuchenne były zawieszone w miarę nisko – wtedy nie doznamy efektu oślepienia.

Stojące, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z oświetleniem, które idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych kuchniach. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.

Kuchnia to także meble, które najwyraźniej określają jej styl. Na które się zdecydować?

=

Źródło: Apdmarket.pl

Kuchnia utrzymana w sielskim stylu to klimat domowy i zaciszny. Dominują w niej drewniane (przejdź drążek drewniany producent) szafki, jako materiał naturalny a także obiekty, które są związane z rodziną. W takiej oazie spokoju nawet czas wolniej płynie i z pewnością poświęcimy chwilę na zakosztowanie rarytasów pani domu. Jeśli jednak wolimy bardziej nowoczesne pomysły, czujemy się przytłoczeni ilością dodatków, wybierzmy kuchnie w jak najprostszej formie. Kuchnia w tym stylu zaskakuje nas swą przestronnością więc jest to odpowiednie rozwiązanie dla małych rozmiarów wnętrz.

A może odważymy się na zawsze modny eklektyzm|połączymy oba te trendy? Dlaczego by nie zrobić ze starego mebla odziedziczonego po babci – połączonego z prostotą szafek kuchennych – oryginalną ozdobę naszej kuchni. Dodatkowo oświetlony sprawi, iż pomieszczenie będzie piękne i stylowe.

Comments are closed.