Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać zasilacz do oświetlenia led? Jakie parametry są najważniejsze, by taki zasilacz działał jak należy?

Zasilacz jest jednym z najbardziej ważnych urządzeń w całościowym systemie oświetlenie diodowego. Jak wiadomo, led to bardzo nowatorska technologia. Ażeby funkcjonowała bardzo dobrze niezbędne jest najwyższej jakości zasilanie. Z powodu mocno specyficznych parametrów oraz sposobu funkcjonowania diod led, nie można ich zasilać w tak prosty sposób, jak zwykłe żarówki. Wymagają więc one pozostałych metod oraz zasilaczy.

Technologia led wykorzystuje dwa sposoby zasilania, jedna z tego rodzaju to napięciowa, druga prądowa. Zasilanie napięciowe odnosi się do tego, iż stabilizowane jest napięcie, zaś prąd jest uzależniony od rezystencji obciążenia. Zasilanie prądowe zaś polega na stabilizowaniu prądu przez odpowiednie zmiany napięcia. Tego rodzaju zasilanie to dosyć skomplikowany obszar, na ten temat nie warto się tu za bardzo rozwodzić. Warto wiedzieć, że bardziej odpowiednie są zasilacze led napięciowe – zapoznaj się z ofertą zasilaczy led, wykorzystywane są do taśm led, ale także niektórych modułów led i wielu zamienników led tradycyjnych żarówek.

zasilacz led

Źródło: mselektronik.pl

Najbardziej odpowiedni dobór zasilacza dla oświetlenia led dość często decyduje nie tylko o jakości, ale także o właściwym działaniu całego systemu oświetlenia diodowego i jego wytrzymałości. Ściemniacze czy sterowniki kontrolujące oświetlenie led nie są tak czułe na właściwe parametry zasilania, jak diody led. Żeby je zasilić najbardziej korzystnie dobrać zasilacze elektroniczne, które mają lepszą sprawność niż zwykłe zasilacze liniowe oparte o transformator.

Ów artykuł wydał Ci się zajmujący? Więc zachęcamy do naszej następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie aktualny tekst.

To powoduje, iż cały system oświetlenia może utrzymać swoją energooszczędność. Nieważne czy wybieramy zwyczajny zasilacz, czy bardziej interesuje nas taśma led z zasilaczem – czytaj więcej o taśmach led, zawsze korzystnie zwrócić uwagę na jakość.

Czy w kontekście tej kwestii masz więcej pytań? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

W tej kwestii naprawdę nie warto oszczędzać, ponieważ tanie zasilacze impulsowe prezentują bardzo słabą jakość, a to sprawia, że będą uszkadzać diody. Budowa zasilacza elektronicznego rzeczywiście jest zawsze bardziej zaawansowana niż tradycyjnego, dlatego tak wiele zależy od najlepszej jakości. Za jakość zapłacimy więcej, ale to sprawia, że możemy być pewni bardziej znacznej trwałości oraz solidności przez bardzo długi czas. To jest przecież w tym najważniejsze, żeby z danej rzeczy korzystać jak najdłużej, ponieważ to gwarantuje spokój oraz oszczędności.

Comments are closed.