Press "Enter" to skip to content

Mnóstwo rozmaitych wzorów fototapet

W sprzedaży osiągalnych jest wiele przeróżnych modeli fototapet. Jednakże nie jedynie wzorem należy się kierować wybierając ją.
Fototapety ścienne występują w czterech głównych rodzajach.

Są to fototapety z papieru, foliowe, laminowane, także winylowe. Fototapeta papierowa jest mało wytrzymała na wilgoć, czy ścieranie, wobec tego należy ją aplikować w miejscach suchych, oraz tych gdzie nie będzie wystawiona na dotyk i ścieranie. Jej zaletą jest cena, w porównaniu do pozostałych fototapet jest względnie tania.
pieniądze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta winylowa jest bardzo odporna, najczęściej wyposażona w grunt fizelinowy. Dzięki temu jest trwała i wytrzymała na wilgotność, tłuszcz, również ścieranie, można ją myć. Jej konstrukcja umożliwia wymianę powietrza, dzięki temu ściana pod nią oddycha.

Z pewnością zda Ci się hiperłącze do źródła, jeżeli intrygują Cię zawarte w tym tekście wątki. Na kolejnej witrynie znajdziesz ich znacznie więcej.

Surowiec użyty do jej produkcji sprawia, że są to doskonałe fototapety do łazienki i kuchni. Fototapeta laminowana na podłożu lateksowym jest bardzo wytrzymała na każdego typu szorowanie, wolno ją myć niejednokrotnie, nawet środkami chemicznymi. Wodoodporna doskonała do toalety i kuchni, aczkolwiek z powodzeniem można stosować ją także w innych pokojach. Jej walorem jest to, że wspaniale kryje felery i niedoskonałości ścian. Fototapeta foliowa jest samoprzylepna, druk (Tritex – dzianiny drukowane) umieszczony jest na tkaninie poliestrowej. Ten gatunek fototapety przykleja się na prostych powierzchniach.

Sporadycznie używa się ją na ścianach, częściej na sprzętach, bądź drzwiach.
Niebanalną opcją jest fototapeta 3D. Jest to niezaprzeczalnie niebanalna, wyjątkowa i bardzo interesująca ozdoba każdego pokoju.

Comments are closed.