Press "Enter" to skip to content

Urządzasz kuchnię? Pomyśl nad ewentualnymi metodami zabudowy piekarnik

Jeśli jak większość rodzin najwięcej czasu spędzasz w kuchni, musisz pomyśleć nad jej właściwą aranżacja, aby pichcić z przyjemnością. Jednym z najistotniejszych pytań jest sposób zainstalowania piekarnika, jaki jest popularnie wykorzystywanym sprzętem podczas przyrządzania potraw. Bez względu na to, jakiej marki piekarnik wybierzesz, na przykład piekarnik Beko, możesz wybrać dwa podstawowe sposoby jego zabudowy.

kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zamontowany pod blatem – piekarnik do zabudowy.

Warty polecenia wpis? Jeśli tak uważasz, przeczytaj towarzyszące materiały na rozpatrywany temat – bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Jest to często wybierane rozwiązanie, nade wszystko w mniejszych kuchniach, w jakich nie mamy zbyt wiele możliwości na ustawienie mebli. Nad piekarnikiem zwykle umieszczana jest płyta do gotowania, na przykład płyta gazowa, co razem z piekarnikiem stwarza przestrzeń do gotowania oraz do pieczenia. Jeśli możemy wykorzystać większy metraż, dobrze jest wybrać bardziej nowatorskie rozwiązania i umiejscowić piekarnik na wysokości oczu. Dobrze jest umieścić go przy innych urządzeniach, w tym mikrofali, dzięki temu tego rodzaju sprzęty będą znajdować się w jednym miejscu, w drugiej części kuchni z kolei można urządzić miejsce do robienia posiłków. Tutaj najlepszy jest układ wyspowy. Na wyspie można także przekąsić coś na szybko lub dać dzieciom kolację, w trakcie gdy my będziemy gotować obiad na kolejny dzień. Na jakiej wysokości zainstalować piekarnik? Zależy to głównie od osobistych preferencji, lecz najlepiej sprawdza się wysokość kilka centymetrów poniżej łokci, aby można było bez kłopotu wkładać i wyciągać potrawy. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się pochylać, a i wsadzanie blach do nazbyt wysoko ulokowanego piekarnika może sprawiać niemałe trudności. Ostatnio popularne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co pozwala nam świetnie wykorzystać przestrzeń oraz mieć po ręką różne naczynia potrzebne do pieczenia, np. brytfanki.

kuchnia i jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Myśląc o kuchni musisz kupić także pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu oraz wilgoci, których nie można się uniknąć podczas gotowania – kliknij. Ciężko byłoby się bez niego obyć, a dzięki szerokiej ofercie i różnym typom okapów każdy klient wyszuka taki, jaki będzie odpowiadać wystrojowi jego kuchni. Jeżeli na przykład masz kuchnię otwartą na salon, zdecyduj się na okap szczelinowy, jaki nie brudzi się tak jak zwykły okap, więc wygląda atrakcyjnie.

Comments are closed.