Press "Enter" to skip to content

Jak urządzać dom to z pomysłem i bez zbędnej kompozycyjnej przesady. Jak do tego doprowadzić?

Perfekcyjne urządzony dom to nie tylko miejsce, w którym każda rzecz ma własne przeznaczenie, to również określona przestrzeń, w jakiej jesteśmy w stanie użyć swojej wyobraźni do wykreowania niesamowitego miejsca. Z jednej strony powinniśmy więc myśleć długofalowo, a przede wszystkim praktycznie, czyli powinniśmy stworzyć mieszkanie kompletne. Z drugiej zaś strony, nasze mieszkanie powinno być wyjątkowe, to znaczy, że powinna być w nim cząstka nas samych, swoistego gustu, naszych pasji i najlepszych praktyk wedle naszego upodobania. Jak to osiągnąć?

Najistotniejsze to dobrać właściwe parametry w zakresie wystroju wnętrz. Nie ”zawalajmy” mieszkania zbędnymi sprzętami, gdyż będzie to ze stratą dla naszej koncepcji. Jeśli „zawalimy” mieszkanie sprzętami to zamiast interesującej koncepcji otrzymamy zbyt wielką ilość rzeczy, które zakryją rzeczy warte pokazania.

Nie uważasz, że to jest bardzo dobry moment, żeby uzyskać zupełną pewność, że umieszczone wiadomości są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj tekst (shop.tomiservice.pl/) tu.

To dosyć częsty błąd, gdy pragniemy wszystko pokazać, każdy przedmiot w naszym mieszkaniu, tak jakbyśmy bali się coś przeoczyć. Jednakże, jak każda rzecz będzie istotna to w rzeczywistości wszystko inne zniknie w chaosie braku ważności.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Pamiętajmy więc o takim czymś, więc jak posiadamy ciekawe komody drewniane czy szafki nocne to lepiej, aby je pokazać, eliminując jednocześnie mniej istotne elementy, jakie tylko są w stanie zburzyć interesującą kompozycję. Z drugiej strony istotna jest też spójność, lecz nie nudna, ale z pomysłem, jakiej ciekawym urozmaiceniem będą różnorodne dodatki. Przykładowo, urządzamy mieszkanie w stylu minimalistycznym, dość zachowawczym, w którym łóżko () metalowe powinno stanowić kontrast dla czegoś w odmiennym stylu. Kontrast, ale nie zbyt wielki. Tak więc, jak mamy nowoczesny styl, to nie kreujmy swoistego pomieszania z poplątaniem, w jakim odnajdzie się miejsce na każdy styl i każdą epokę.

Urozmaicenie i kontrast jak najbardziej, lecz to wszystko ze smakiem i z dość koncepcyjnym podejściem do sprawy. Nie popełniajmy błędu większości, czyli nie doprowadzajmy do przeładowania, korzystniej skupić się na właściwej koncepcji, jaka jednakowoż będzie podstawą dla małych, ale w granicach eksperymentów. Jeśli pomimo wszystko nam się nie udaje najlepiej sprawdzić w necie, jak osiągają to inni, zdobyć inspiracje, które pomogą nam w procesie urządzania. To z pewnością przybliży nas do upragnionej realizacji i pozwoli sprawdzić, jak robią to inni.
Czytaj też