Press "Enter" to skip to content

Mężczyzna w kuchni? To przecież żadna fanaberia, udowadniają to liczni szefowie kuchni.

Jak to właściwie jest, że mężczyźni brani są za kuchennych niechlujów, a wielu z nich piastuje stanowisko szefa kuchni? Dziwne, może troszeczkę. Zwróćmy bowiem uwagę, że jeśli zastanowimy się nad tą profesją to zaraz na myśl przychodzi nam mężczyzna, który – co prawda – naturalnie pasuje do określenia „szef”, ale jednocześnie korzystniej się wpasowuje w tę rolę. Czyżby tak właśnie to wygląda, bo facet ma mocniej rozwinięte cechy przywódcze niż kobieta czy za tego typu zagadką czai się zupełnie odmienna odpowiedź?

kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com

W telewizji również tak to się prezentuje, w kulinarnych programach, mocno w dzisiejszych czasach popularnych szefem kuchni jest mężczyzna. Jest jeden wyjątek, mowa o programie, w jakim występuje pani, która wpada do restauracji i obraca ją do góry nogami. Nie mamy jednakże na myśli programów kulinarnych, w jakich występuje jakaś kobieta przebrana w fartuch prezentująca jak coś zrobić na obiad. To nie ten poziom, ponieważ jeśli pomyślimy o kuchni to właśnie widzimy kobietę, ale jak już o zarządzaniu w kuchni to faceta. Takiego, co rządzi całym kuchennym porządkiem, który oznajmia z przekonaniem, iż czegoś brakuje w zupie, że to powinniśmy wrzucić do malaksera, takiego, co robi rzeczywisty użytek z akcesoriów do kuchni, co zarządza kuchnią, jak własnym przedsiębiorstwem. Fajna oferta znajduje się tu – malakser KitchenAid.

Miej świadomość, że aby uzyskać ciekawe informacje na opisywany temat, musisz odnaleźć właściwe źródło – więc obejrzyj serwis (https://mti-furninova.pl/oferta/fotele-krzesla-dodatki/layla), tam znajdziesz wciągające fakty.

Może bierze się to z naszej kultury, w której mężczyzna przeważnie jest głową rodziny, staje na czele przedsiębiorstw i pozostałych organizacji, piastuje najwyższe funkcje w państwie. Możliwe, faktem jest jednocześnie to, iż w tak niby kobiecej dziedzinie jak gotowanie, mężczyzna niejednokrotnie radzi sobie naprawdę nieźle. Myślę, iż ciężko wskazać taki prawdziwy jeden powód, czemu właśnie tak jest. W tym miejscu podkreślić, że mężczyźni są dokładni i perfekcyjnie umieją zorganizować czas. Niejednokrotnie są także zwolennikami najnowszych rozwiązań i wykorzystują niezastąpione designerskie akcesoria od FabrykiForm.
kuchnia

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można też lekceważyć argumentu, jakoby mężczyźni byli w rzeczywistości zdolnymi kucharzami, jednakowoż to samo można przecież przyznać kobietom. Wydaje się także, że do tej pory nie było tej sprawie żadnych problemów. Raczej jednak jak i druga strona, mężczyźni, jak i kobiety właściwie się czują w tym układzie. Nie ma sytuacji jak w naszej rodzimej polityce, gdzie kwestia parytetów odgrywa naprawdę ważną rolę. Może jednak i w takich kuchennych sprawach pojawią się wątpliwości i to kobiety zaczną uskarżać się, że mężczyźni mają zbyt wielką władzę? Któż wie, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Comments are closed.