Jak stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy?

Jak stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy?

Meble do dziecięcego królestwa

Wraz z dorastaniem malucha ulegają zmianie jego wymagania i upodobania – także jeżeli chodzi o wystrój pokoju. Wiele z nas zastanawia się, jak urządzić królestwo dziecka, aby nie było konieczności co pewien czas w niego inwestować.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że kluczowym elementem uniwersalnego wnętrza są z rozwagą wybrane meble- znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość . Dobrze wykonane meble dziecięce na pewno wytrzymają próbę czasu, zaś odpowiednio dobrane, najmodniejsze kolory pozwolą na ich używanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym, nastoletnim. Pamiętajmy, że różowe mebelki, w przyszłości nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci, natomiast uniwersalne wzornictwo zagwarantuje nieograniczoną dowolność przy zmianie wystroju pokoju. Jeśli zadbamy o to, by meble dla dzieci były tak praktyczne i ponadczasowe w swej formie, aby w przyszłości mogły z powodzeniem służyć jako meble mlodzieżowe, zredukujemy zbędne koszty. Pamiętajmy: neutralna baza daje szerokie pole do popisu!

Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Świeżości dodadzą jasne, pastelowe barwy ścian. Kolory w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji- pokój dla dziecka. Niewymuszone akcesoria wnętrzarskie sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) przyjemnie je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój dziecka to miejsce harców, zdobywania wiedzy, zabaw, snu, spotkań z kolegami. Z tego względu oprócz mebli, nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, dość jasnym i właściwie rozproszonym. .

Similar Posts
Drylownica na lato
Drylownica na lato
Wszyscy, którzy szanują pierwotne właściwości owoców i lubią stosować je w swojej kuchni w przeróżnych formach, muszą zmierzyć się...
Czasem warto mieć coś wyjątkowego
Czasem warto mieć coś wyjątkowego
Są takie urządzenia w domu, bez których zwyczajnie nie będziemy w stanie się poruszać, gdyż nie będziemy mogli się...
Oferty kuchni
Oferty kuchni
Każdej osobie zależy, by kuchnia prezentowała sobą klasę i autentyczny styl i jak najlepiej poświadczało o jej pani domu.Należy...