Co zrobić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Co zrobić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Wszyscy lubimy przebywać w czystych oraz pachnących w przyjemny sposób domach. Zazwyczaj to właśnie po aromacie oceniamy, czy też dane miejsce jest tym, w którym chcemy być.
Jeśli z kolei czujemy jakikolwiek nieprzyjemny dla nas zapach, a rzecz dotyczy naszego mieszkaniu, od razu chcemy w tamtym miejscu sprzątać.

nowoczesny salon
biokominki

Autor:  Eurotherm
Źródło:  Eurotherm
Mogłoby tutaj chodzić o fetor rozchodzący się od alkoholu czy butów. Ponadto może to być pochodząca z zamrażalnika stęchlizna i być stosunkowo ciężka do zlikwidowania za pomocą tradycyjnych preparatów. Można by jednak zastosować proszek do pieczenia, którego jedną łyżkę należy wsypać do niewielkiej miski. Następnie wystarczyłoby ją włożyć do lodówki wymieniając ją co dwa tygodnie. Podobnie będzie działać węgiel drzewny włożony do posiadającego kilka otworów wykonanego z tektury pudełka. Jeżeli z kolei w czasie gotowania mleka ono wykipi, aby nie dopuścić do pojawienia się odoru SPAlenizny, wystarczyłoby szybko zasypać płytę kuchenną dość grubą warstwą soli.

zaświecona lampa w stylu antycznym

Autor: karitsu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym sposobem na smród, który pochodzi z kosza na odpadki może być (po jego opróżnieniu) umycie go przy użyciu sody pomieszanej z wodą. Następnie należy wytrzeć go do sucha oraz wysypać na dno kilka łyżeczek sody. Jeżeli z kolei chciałbyś, żeby odkurzacz nie tylko usuwał zabrudzenia, lecz również mógł być stosowany do odświeżania powietrza, wyjmij jego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) i skrop go dowolnym olejkiem do ciasta. Można także stosować specjalne pastylki zapachowe.

Według Ciebie omawiany materiał jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne teksty (http://lemonroom.pl/fototapety-do-kuchni-64-z-owocami.html), które zawierają podobnie absorbujące tematy.

Do usunięcia zapachu śledzi z np.

półmisków można by zastosować odmiennego interesującego sposobu. Tego typu naczynia trzeba włożyć do pojemnika z bardzo zimną wodą oraz następnie wsypać tam kilka łyżeczek sody albo soli. Można by również użyć popiołu drzewnego.

Similar Posts
Zrób tak, by twój salon wyglądał pięknie
Zrób tak, by twój salon wyglądał pięknie
Jest nie mało sposobów na odświeżenie wyglądu salonu. Jedne będą bardziej czasochłonne inne zaś mniej. Dla tych, którzy bywają...
komu dobrze jest dziś powierzyć kwestie powiązane z aranżacją pomieszczenia
komu dobrze jest dziś powierzyć kwestie powiązane z aranżacją pomieszczenia
Wiele osób waha się dziś nad tym czy przystępować do aranżacji wnętrz samemu czy również powierzyć ją danej wykwalifikowanej...
Czym różnią się rodzynki ekologiczne od tych tradycyjnych?
Czym różnią się rodzynki ekologiczne od tych tradycyjnych?
W sklepach nie brak aktualnie półek z ekologiczną żywnością, gdzie można znaleźć wiele produktów doskonałej jakości. Niezwykłe produkty cieszą...