Co zrobić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Co zrobić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Wszyscy lubimy przebywać w czystych oraz pachnących w przyjemny sposób domach. Zazwyczaj to właśnie po aromacie oceniamy, czy też dane miejsce jest tym, w którym chcemy być.
Jeśli z kolei czujemy jakikolwiek nieprzyjemny dla nas zapach, a rzecz dotyczy naszego mieszkaniu, od razu chcemy w tamtym miejscu sprzątać.

nowoczesny salon
biokominki

Autor:  Eurotherm
Źródło:  Eurotherm
Mogłoby tutaj chodzić o fetor rozchodzący się od alkoholu czy butów. Ponadto może to być pochodząca z zamrażalnika stęchlizna i być stosunkowo ciężka do zlikwidowania za pomocą tradycyjnych preparatów. Można by jednak zastosować proszek do pieczenia, którego jedną łyżkę należy wsypać do niewielkiej miski. Następnie wystarczyłoby ją włożyć do lodówki wymieniając ją co dwa tygodnie. Podobnie będzie działać węgiel drzewny włożony do posiadającego kilka otworów wykonanego z tektury pudełka. Jeżeli z kolei w czasie gotowania mleka ono wykipi, aby nie dopuścić do pojawienia się odoru SPAlenizny, wystarczyłoby szybko zasypać płytę kuchenną dość grubą warstwą soli.

zaświecona lampa w stylu antycznym

Autor: karitsu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym sposobem na smród, który pochodzi z kosza na odpadki może być (po jego opróżnieniu) umycie go przy użyciu sody pomieszanej z wodą. Następnie należy wytrzeć go do sucha oraz wysypać na dno kilka łyżeczek sody. Jeżeli z kolei chciałbyś, żeby odkurzacz nie tylko usuwał zabrudzenia, lecz również mógł być stosowany do odświeżania powietrza, wyjmij jego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) i skrop go dowolnym olejkiem do ciasta. Można także stosować specjalne pastylki zapachowe.

Według Ciebie omawiany materiał jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne teksty (http://lemonroom.pl/fototapety-do-kuchni-64-z-owocami.html), które zawierają podobnie absorbujące tematy.

Do usunięcia zapachu śledzi z np.

półmisków można by zastosować odmiennego interesującego sposobu. Tego typu naczynia trzeba włożyć do pojemnika z bardzo zimną wodą oraz następnie wsypać tam kilka łyżeczek sody albo soli. Można by również użyć popiołu drzewnego.

Similar Posts
Drylownica na lato
Drylownica na lato
Wszyscy, którzy cenią dziewicze właściwości owoców i kochają stosować je we własnej kuchni w rozmaitych formach, są zmuszeni zmierzyć...
Jeśli potrzebujemy mieć odpowiednio oświetlone pomieszczenie warto nabyć dobre lampy do przedpokoju
Jeśli potrzebujemy mieć odpowiednio oświetlone pomieszczenie warto nabyć dobre lampy do przedpokoju
Jednym z najbardziej kluczowych szczegółów wyposażenia naszego lokum czy też naszego domu jest oczywiście dobre oświetlenie, które zagwarantuje stosowną...
Jakiego rodzaju blaty proponowane są przez markę?
Jakiego rodzaju blaty proponowane są przez markę?
Najlepsza jakość, jaką cechują się nasze blaty, oraz ogromna liczba ich ewentualnego użycia imponują klientom. Różne typy blatów, jakie...