Jak zaaranżować sklep spożywczy, ażeby wygodnie robiło się w nim zakupy? O czym na pewno należy pamiętać?

Jak zaaranżować sklep spożywczy, ażeby wygodnie robiło się w nim zakupy? O czym na pewno należy pamiętać?

To prawdziwa sztuka, aby odpowiednio urządzić sklep. Nie znaczy to jednakowoż, że niemożliwym jest, żeby tego dokonać – powinniśmy poznać parę zasad, które są za to odpowiedzialne. Przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie działów pozwoli pokierować klientem w ten sposób, aby poszukując codziennych produktów zobaczył jak największą ilość towaru.

sklep spożywczy, market

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsza powierzchnia sali sprzedażowej powinna wynosić 85-100 metrów kwadratowych, natomiast do tego trzeba jeszcze doliczyć 20 metrów kwadratowych na zaplecze. Ten metraż pozwala na zaopatrzenie sklepu w najbardziej niezbędne produkty oraz strefy sprzedaży. Jednocześnie taki metraż zapewni klientowi komfort poruszania się po placówce i umożliwi przeprowadzenie szybkich i komfortowych zakupów bez niepotrzebnego przeciskania się pomiędzy półkami.
Nasz klient będzie więc bardzo zadowolony, jak będzie w stanie zrobić zakupy bez trudności, będzie wiedział, w jakim miejscu są komory chłodnicze , gdzie wyszuka produkty z określonego działu, nie będzie tracił czasu na pytanie i chodzenie po sklepie Powierzchnia każdego działu w sklepie spożywczym powinna być dobrana do specyfiki klienta, jego przyzwyczajeń oraz oczekiwań. Niezbędnym elementem jest właściwe pokierowanie klientem w sklepie.
Można to faktycznie zrobić poprzez rozmieszczenie poszczególnych działów i grup towarowych w taki sposób, żeby klient poszukując codziennych produktów mógł obejrzeć jak najwięcej towaru. W okresie takich poszukiwań rośnie szansa na zainteresowanie klienta pozostałą gamą produktów. Powierzchnię sklepu jesteśmy w stanie podzielić na różne rejony wyodrębniane w odniesieniu do stylu życia oraz zachowania kupujących. Produkty najlepiej jak są grupowane wedle pokrewieństwa handlowego, dzięki temu można stworzyć tak zwaną sprzedaż wiązaną.

Klient np.

Nim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną informację, gdyż istotnie zalecam to opracowanie (http://www.pijwodeznami.pl/kontakt/), dlatego że ma ono niezwykle cenne dane.

sięgając po płatki śniadaniowe przypomni sobie, by zakupić mleko. Zrobi to jak będzie ono umieszczone w pobliżu. Jeżeli będziemy mieli to na uwadze to faktycznie zwiększamy swoje szanse na sukces sprzedażowy. Miejmy na uwadze więc, iż właściwe ułożenie elementów, typu boksy kasowe czy lady (kliknij to), podzielenie sklepu na intuicyjne działy i rozłożenie tak każdego z produktów, żeby łatwo się znajdowało, spowoduje, iż nasza sprzedaż będzie naprawdę bardzo dobra.

Similar Posts
Drylownica na lato
Drylownica na lato
Wszyscy, którzy szanują pierwotne właściwości owoców i lubią stosować je w swojej kuchni w przeróżnych formach, muszą zmierzyć się...
Jak urządzić funkcjonalnie własną kuchnię?
Jak urządzić funkcjonalnie własną kuchnię?
Nie od dzisiaj wiadomo, że usiłujemy za każdą cenę odpowiednio ekwipować swoje przestrzenie domowe. To właśnie od stylu ich...
Dla kogo kuchnie na wymiar to idealne rozwiązanie i jak się takie meble robi?
Dla kogo kuchnie na wymiar to idealne rozwiązanie i jak się takie meble robi?
Każdy raz na jakiś czas zamierza wykonać w swoim domu mniejszy albo większy remont. Dla przykładu pomieszczenie kuchenne to...