Jakie sprzęty może nam się przydać w naszym domu, zwłaszcza porą zimową?

Jakie sprzęty może nam się przydać w naszym domu, zwłaszcza porą zimową?

Kotły dwufunkcyjne są tak opracowane, aby nagrzewać mieszkanie i przygotowywać gorącą wodę użytkową. Są to na ogół kotły wiszące, podgrzewające w systemie przepływowym. Latem kocioł jedynie szykuje ciepłą wodę, zimą jego podstawowym zadaniem jest nagrzewanie domu. Jeśli jednak odkręcimy kurek z ciepłą wodą, kocioł przełączy się na podgrzewanie wody branej z kranu tak długo, jak długo z niej korzystamy, a z chwilą zakręcenia kurka wróci do grzania wody do c.o.

grzejnik w pokoju

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Zaletą kotłów gazowych dwufunkcyjnych jest nade wszystko ich cena i prostsza, to znaczy również tańsza, instalacja. Absorbują one mniej miejsca, albowiem nie trzeba gromadzić ogrzanej wody – jest ona podgrzewana na bieżąco. Niestety ma też skazy – gorąca woda nie leci od razu, trzeba momentu na jej ogrzanie, ponadto nawet najmniejszy pobór gorącej wody pobudza rozruch kotła, a jego moc musi być wyższa niż kotła jednofunkcyjnego do tej samej instalacji. Oznacza to, że kocioł zwykle pracuje ze sprawnością dużo niższą od nominalnej.

grzejniki:

Kocioł dwufunkcyjny gazowy najlepiej jest zainstalować w łazience, okaże się dzięki temu najbliżej zasadniczego poboru gorącej wody użytkowej. Pewną dolegliwością kotłów dwufunkcyjnych jest to, że powinny posiadać moc większą, aniżeli wypływa to z zapotrzebowania budynku na ciepło. Kocioł prawidłowiej ulokować w pobliżu miejsca, w którym najczęściej odkręca się kran z gorącą wodą. Jeżeli potrzebujesz więcej info, zobacz tu: rozwinięcie tematu. Kupując grzejniki c.o. do mieszkania wypada zwracać uwagę nie jedynie na wzornictwo i nasilenie grzejników, ale też na budulec, z jakiego są stworzone. Obecne grzejniki są na ogół stalowe, ale można też nabyć grzejniki aluminiowe i grzejniki żeliwne.

Przy doborze grzejników kieruje się uwagę szczególnie na ich stylistykę i jednocześnie pragnie, ażeby miały siłę starczającą do ocieplenia pomieszczenia w jakichkolwiek warunkach. Estetyka i siła to bezspornie niezwykle istotne cechy, lecz grzejniki różnią się także tworzywem, z jakiego są wykonane, kubaturą wodną i konstrukcją, jaka ma wpływ na sposób emitowania ciepła. To również należy brać pod uwagę, dokonując zakupu grzejników.

Similar Posts
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Urządzenie pokoju dla dzieci nie należy do łatwych. W zależności od wieku dziecka należy go urządzić tak, aby w...
Staroświeckie mieszkanie
Staroświeckie mieszkanie
Nie masz pojęcia, w jakim stylu umeblować swoje mieszkanie? W tym krótkim wpisie wskazujemy, że warto postawić na oldskulowe wzorce....
Salon zawsze w modzie
Salon zawsze w modzie
Salon to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w większości domów. Bez względu na to, jak spore jest twoje mieszkanie, najczęściej...