Kuchnia z pomysłem – luksusowa, estetyczna, z charakterem. Aranże z wykorzystaniem szkła

Kuchnia z pomysłem – luksusowa, estetyczna, z charakterem. Aranże z wykorzystaniem szkła

Jeśli znudziły nam się klasyczne płytki i fugi lub zwyczajne blaty, przy aranżowaniu nowej kuchni przemyślmy szkło. Będzie ono z pewnością doskonałą dekoracją, lecz szybko okaże się też bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, co z pewnością doceni każda pani domu.

Kuchnia, fototapeta abstrakcyjna

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Względy praktyczne to jedno, ale za zastosowaniem szkła w kuchni przemawiają także atuty dekoracyjne. Jest to świetne rozwiązanie w kuchniach otwartych na salon lub w kuchniach z wyspą, ponieważ szkło jest stosunkowo neutralne i będzie pasować do wystroju całego wnętrza. Gdzie to szkło? Odpowiedź brzmi wszędzie, bo szkło hartowane ma znaczną odporność na rysy i uszkodzenia mechaniczne, więc sprawdzi się w różnych miejscach w kuchni.

Jeśli masz ochotę przeczytać kolejne informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie. Tam też odnajdziesz coś interesującego dla siebie.

Szklany może być stół w jadalni, doskonale dopasowany do naszego wnętrza, bo zamówiony na wymiar. Zwykle dostępne jest błyszczące, bezbarwne szkło, superjasne (optiwhite), szkło matowe i szkło antisol – w kolorze brązowym albo grafitowym. Bezbarwny szklany stół będzie pasował praktycznie do każdego wnętrza, lecz jeżeli wydaje nam się, że optycznie lepiej będzie pasować szkło w przydymionym odcieniu, zdecydujmy się na nie. Poza stołem możemy wybrać sobie szklane blaty tego samego koloru – propozycje szklanych blatów.

Sprawdź ten użyteczny portal (www.ilustris.pl/produkty/kartki-karnety,2,5330) – opisuje on pokrewną tematykę i na pewno także Cię zainteresuje. Nie czekaj więc i kliknij tu!

Można rozjaśnić je od spodu linijką LED, co wydaje się być bardzo modne i powodować, że szklane blaty będą wyglądać naprawdę designersko. Bardzo dużo osób umieszcza także tafle szkła w przestrzeni pomiędzy blatami a wiszącymi szafkami lub nad kuchenką. Kiedyś był boom na gumolit, następnie na farbę do zmywania, potem na glazurę i mozaikę, a teraz właśnie na panele szklane – szklane panele w naszej ofercie. Nikt się temu nie dziwi – jest to naprawdę użyteczne rozwiązanie a wyczyszczenie tafli to najczęściej przetarcie szmatką albo papierowym ręcznikiem nasączonym płynem do mycia okien.

kuchnia

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Panele szklane, chociaż mogłyby wydawać się kruche, są naprawdę wytrzymałe i mogą mieć otwory na przykład na kontakty elektryczne w wybranych przez nas miejscach. Przy mocowaniu szkła między półkami a blatem (najczęściej przy pomocy śrub, kleju albo szyn) można uruchomić nasz zmysł dekoratorski i wymyślić, co za szkłem umieścić. Szkło bezbarwne ukaże strukturę ściany za nim (np. surowa cegła, fototapeta), szkło matowe będzie stanowić naturalne wykończenie, ale szkło lakierowane albo barwne da gładką taflę koloru – zobacz dekoracyjne szkło fusingowe. Jeśli naprawdę potrzebujemy ożywienia czy odmiany wnętrza, zdecydujmy się na szkło z nadrukiem. Ma ono największe walory artystyczne i może na przykład pełnić funkcję obrazu. Jak widać, szkło w kuchni to bardzo łatwy we współpracy materiał wykończeniowo-dekoratorski. Jego blask nada lekkości pomieszczeniu i powiększy je. Szkło podświetlone LED-ami ożywi wnętrze i zapewni mu niecodzienny wygląd.

Similar Posts
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Urządzenie pokoju dla dzieci nie należy do łatwych. W zależności od wieku dziecka należy go urządzić tak, aby w...
Staroświeckie mieszkanie
Staroświeckie mieszkanie
Nie masz pojęcia, w jakim stylu umeblować swoje mieszkanie? W tym krótkim wpisie wskazujemy, że warto postawić na oldskulowe wzorce....
Salon zawsze w modzie
Salon zawsze w modzie
Salon to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w większości domów. Bez względu na to, jak spore jest twoje mieszkanie, najczęściej...