Tag: napój

napój

Praktyczne sprzęty kuchenne – czajnik elektryczny i młynek do kawy – nie brakuje ci podstawowych sprzętów w kuchni?

Praktyczne sprzęty kuchenne – czajnik elektryczny i młynek do kawy –  nie brakuje ci podstawowych sprzętów w kuchni?

Większość z nas swój dzień rozpoczyna od kubka gorącej, pachnącej i smacznej kawy czy herbaty. Niezbędnym sprzętem, jakiego używamy podczas przyrządzania kawy, herbaty bądź innych ciepłych napojów, jest rzecz jasna czajnik. Współcześnie zdołamy zdecydować się na zakup czajnika typowego, jakiego używamy na kuchence, czy zakupić czajnik elektryczny. Mnogość osób posiada w swych domach ten drugi model czajnika, gdyż czajnik elektryczny jest sporo bardziej pożyteczny.... Read More »

Herbata niezmiennie od lat jest ukochanym napojem mnóstwa ludzi – interesujące gatunki

Herbata niezmiennie od lat jest ukochanym napojem mnóstwa ludzi – interesujące gatunki

Odważnie można stwierdzić, iż herbata przynależy do tego typu trunków, jakie wcale się nie nudzą. Najlepiej smakuje w późne, jesienne wieczory czy też zimą po prędkim spacerze na chłodzie, gdy błogo rozgrzewa całe ciało. Z kolei latem wszyscy lubią pić ją w wersji mrożonej, z kostkami lodu i cytryną.... Read More »

Czas na herbatę to nie frazes, to musi być ważny punkt Twojego dnia. Zobacz, jak ciemna herbata wpływa na zdrowie

Czas na herbatę to nie frazes, to musi być ważny punkt Twojego dnia. Zobacz, jak ciemna herbata wpływa na zdrowie

Herbata jest odpowiednia na wszystko, mówimy, kiedy jesteśmy w stanie się raczyć jej cudownym smakiem. Możemy to robić o każdej porze, w okresie, jak jest zimno czy ciepło, wieczorem i z samego rana. Wielu pielęgnuje specjalny rytuał picia herbaty przykładowo o godzinie 4 w południe, choć to akurat kojarzy się z Anglikami i ich zwyczajami. Wielu duże ilości herbaty pije w lato, w czasie największych upałów, bo najbardziej korzystnie nawadniają one organizm. A Ty jakie masz przyzwyczajenia i jakie najbardziej lubisz rodzaje herbat? Słyszałeś o tym, jak wiele jest rodzajów herbat do... Read More »