Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – szybki poradnik

Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – szybki poradnik

Wymarzona kuchnia po remoncie przeważnie stanowi niemalże reprezentacyjny fragment mieszkania. Dawniej pomieszczenie owo służyło tylko i wyłącznie do przygotowywania w samotności jedzenia dla członków rodziny, zaś dziś stanowi centralny punkt domu i powinna służyć jak teren do spełniania swoich fantazji, nie tylko kulinarnych ale również dekoratorskich. Zdecydowana zmiana roli kuchni na przestrzeni jakichś kilkunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało niejako otworzone na część salonową mieszkania.

kuchnia

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tymsiłą rzeczy musiało zostać przeprojektowane w taki sposób, aby poza funkcją czysto praktyczną pełniła także rolę ozdoby mieszkania. Przez wiele lat funkcje dekoracyjne starano się wypełniać przez zestawianie razem dobrze dopasowanych kolorystycznie i wzorcowo mebli a także okładzin ściennych. Płytki ceramiczne na ścianie i drewniane meble rzeczywiście mogą korzystnie ze sobą współgrać, jednak brakuje im lekkości oraz soczystego kolorytu. Ponadto w kuchni wszystkie powierzchnie są bardzo narażone na ciągłe chlapanie oraz działanie tłuszczu. Niejednolite wierzchy kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno potem wyczyścić. Z tego powodu od lat poszukuje się innych technologii, które pomagają pozbyć się takich sytuacji.

okap kuchenny

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą przyszły projekty wykonywanych ze szkła pokryw oraz drzwiczek meblowych. Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu tylko z szybami w oknach, doskonale sprawdziło się głównie tam, gdzie wymagane jest szczególne dbanie o czystość. Odpowiednie mieszanki przerabiane w kilkumilimetrowe doskonale gładkie porywy szklane powlekane są od wewnętrznej strony lakierami, bądź mogą być zadrukowywane. Z tak obrobionych płyt można wykonać zarówno duże fragmenty okładzin ściennych, drzwi, a nawet podłogi.

Specjalna technologia produkcji szkła lacobel sprawia, że płyty łączą się ściśle ze sobą, a zatem nie ma konieczności stosowania nietrwałych fug w roli wypełniacza luk. Piękna, żywa kolorystyka i trwałość barw sprawiają, że lacobel staje się coraz bardziej pożądanym materiałem do wykończeń.

Similar Posts
Kupujemy akcesoria do naszej kuchni
Kupujemy akcesoria do naszej kuchni
Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do nowego mieszkania, a teraz czas pomyśleć o kupnie ważnych dla każdego...
Umeblowanie sosnowe do firmy to fenomenalne rozwiązanie – zdecyduj się na nie i Ty!
Umeblowanie sosnowe do firmy to fenomenalne rozwiązanie – zdecyduj się na nie i Ty!
Urządzanie gniazdka jest prawdziwą przyjemnością dla niejednej gospodyni. Faceci z chęcią doradzają swoim współmałżonkom, jednakże to do nich należy...
Jakie torty i wypieki kupowane są u nas często?
Jakie torty i wypieki kupowane są u nas często?
Możliwości proponowane obecnie przez naszych specjalistów spotykają się z dużym zadowoleniem odbiorców. Klienci stawiają nam niemałe wymagania, które my...