Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – szybki poradnik

Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – szybki poradnik

Wymarzona kuchnia po remoncie przeważnie stanowi niemalże reprezentacyjny fragment mieszkania. Dawniej pomieszczenie owo służyło tylko i wyłącznie do przygotowywania w samotności jedzenia dla członków rodziny, zaś dziś stanowi centralny punkt domu i powinna służyć jak teren do spełniania swoich fantazji, nie tylko kulinarnych ale również dekoratorskich. Zdecydowana zmiana roli kuchni na przestrzeni jakichś kilkunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało niejako otworzone na część salonową mieszkania.

kuchnia

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tymsiłą rzeczy musiało zostać przeprojektowane w taki sposób, aby poza funkcją czysto praktyczną pełniła także rolę ozdoby mieszkania. Przez wiele lat funkcje dekoracyjne starano się wypełniać przez zestawianie razem dobrze dopasowanych kolorystycznie i wzorcowo mebli a także okładzin ściennych. Płytki ceramiczne na ścianie i drewniane meble rzeczywiście mogą korzystnie ze sobą współgrać, jednak brakuje im lekkości oraz soczystego kolorytu. Ponadto w kuchni wszystkie powierzchnie są bardzo narażone na ciągłe chlapanie oraz działanie tłuszczu. Niejednolite wierzchy kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno potem wyczyścić. Z tego powodu od lat poszukuje się innych technologii, które pomagają pozbyć się takich sytuacji.

okap kuchenny

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą przyszły projekty wykonywanych ze szkła pokryw oraz drzwiczek meblowych. Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu tylko z szybami w oknach, doskonale sprawdziło się głównie tam, gdzie wymagane jest szczególne dbanie o czystość. Odpowiednie mieszanki przerabiane w kilkumilimetrowe doskonale gładkie porywy szklane powlekane są od wewnętrznej strony lakierami, bądź mogą być zadrukowywane. Z tak obrobionych płyt można wykonać zarówno duże fragmenty okładzin ściennych, drzwi, a nawet podłogi.

Specjalna technologia produkcji szkła lacobel sprawia, że płyty łączą się ściśle ze sobą, a zatem nie ma konieczności stosowania nietrwałych fug w roli wypełniacza luk. Piękna, żywa kolorystyka i trwałość barw sprawiają, że lacobel staje się coraz bardziej pożądanym materiałem do wykończeń.

Similar Posts
Doskonałe propozycje fototapet dla wymagających klientów
Doskonałe propozycje fototapet dla wymagających klientów
Sposobów na odpowiedni wystrój pokoi własnego lokum jest obecnie mnóstwo. Należy przy tym interesować się tymi, które...
Designerskie urządzenie wnętrz – dom i mieszkanie w stylu skandynawskim
Designerskie urządzenie wnętrz – dom i mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkania w stylu skandynawskim zachwycają pomysłowymi, pięknymi aranżacjami. Styl ten cieszy się wzrastającym zaciekawieniem, wskutek tego wiele osób zastanawia...
Najlepsze herbaty to te wspierające nasze zdrowie – sprawdź, jakie herbaty są dobre dla twojego ciała
Najlepsze herbaty to te wspierające nasze zdrowie – sprawdź, jakie herbaty są dobre dla twojego ciała
Oferuje się nam sporo przeróżnych herbat

Powinniśmy zaznaczyć, że w marketach oferuje nam się sporo różnych herbat, a...