Pora na zmiany- mieszkanie dla dorastającego

Pora na zmiany- mieszkanie dla dorastającego

Gdy nasze dziecko pojawia się na świecie, najczęściej sypia w naszej sypialni. Dorośli są spokojniejsi, jeśli wiedzą, że maluch jest tuż obok nich. I tym sposobem, przygotowywany od dawna, dziecinny pokoik stoi niepotrzebny. Kolorowe mebelki zbierają kurz, a w łóżeczku urzędują lale. Ale taki stan rzeczy nie będzie trwał długo. Prędzej, czy później pociecha wróci do własnego pokoiku. A za jakiś czas zdecydowanie zażąda wymiany dekoracji.

tapczan

Autor: Helene Valvatne Andås
Źródło: http://www.flickr.com
Raczej nie myślimy, że nasze duże już dziecko będzie chciało sypiać w miejscu, w którym na ścianach są postaci z bajek. W tym wieku jest to po prostu niedopuszczalne. Stąd też jeśli nasza pociecha znajduje się już na pewnym etapie rozwoju, trzeba jej zapewnić właściwe warunki życiowe.

Po pierwsze, trzeba pomówić z dzieckiem, jaki chce mieć pokój. Nie starajmy się narzucać własnego punktu widzenia, ponieważ tym sposobem może stracić całkowicie jego zaufanie. Jeżeli jego wizja będzie akceptowalna, to można zacząć remont. Oczywiście, nie w każdym przypadku musimy iść na ustępstwa. Jeżeli nastolatek zapragnął pomalować cały pokój na czarno i zawiesić sobie nad łóżkiem kościotrupa, to zdecydowanie trzeba odmówić. Ale już z kolei na plakaty ukochanego piosenkarza można spokojnie wyrazić zgodę.

Przejdźmy się z dzieckiem do na zakupy po meble. Ono także musi wziąć udział w tym całym remoncie. W wielu sklepach są już gotowe komplety do pokoju dla dziecka, jak również Dziecięce tapczany (do nabycia na ), czy łóżka. Nie zapomnijmy, by kupić porządny materac, po to by zapewnić dziecku dobry i mocny sen. Zgódźmy się, aby wybrał wszelkie ozdoby. To przecież ono będzie w tym wnętrzu przebywać na co dzień, więc nawet jeśli coś niezbyt przypadło nam do gustu, nie niszczmy mu radości.

Jeśli pozwolimy naszemu dziecku czynnie brać udział we wszystkich pracach, jak również podejmować decyzje, dotyczące aranżacji, z pewnością wpłynie to bardzo dobrze na jego rozwój. Nasza pociecha poczuje się doceniona. Będzie wiedzieć, że szanujemy jej zdanie, a to bez wątpienia opłaci się w przyszłości.

Similar Posts
Stylizacja pokoi minimalistycznych, jaka spodoba się każdemu.
Stylizacja pokoi minimalistycznych, jaka spodoba się każdemu.
W tej chwili w modzie pozostają trendy, w których przeważa stylistyka minimalizmu. Osoby ukierunkowane na to, żeby w...
Spójrzmy na klimatyzatory przenośne zibro
Spójrzmy na klimatyzatory przenośne zibro
Klimatyzatory mogą fantastycznie działać przez cały rok. Zrzędzimy na to, że w lecie w danym pokoju okazuje się być gorąco,...
Pomieszczenie do kąpieli w klimacie prowansalskim oraz wyśmienite miękkie, w  kolorze beżowym ręczniki, to wspaniały relaks.
Pomieszczenie do kąpieli w klimacie prowansalskim oraz wyśmienite miękkie, w kolorze beżowym ręczniki, to wspaniały relaks.
Osoby kochające nastrój Prowansji, mogą urządzić pokoje swoich domów w zbliżonym klimacie. Fantastycznym zamiarem jest zaprojektowanie łazienki we prowansalskim...