Odświeżamy kwatera

Odświeżamy kwatera

Tak już jest, że większości z mężczyzn nie przyjdzie samo do głowy aby cokolwiek ulepszać w swoim najbliższym otoczeniu. Nie biorę tutaj pod uwagę żadnych małych zmian w rodzaju: nowy komputer, zestaw stereo bądź telefon komórkowy, ponieważ to są drobnostki nie godne nawet wspominania. Mam raczej na myśli to, iż nie wprowadzi on przemian mających wpływ na wygodę mieszkanka, a już z całą pewnością nie zwróci uwagi na kolor ścian. Dopiero pojawienie się partnerki może to odmienić.

kwiaty

Autor: Angela Redmon
Źródło: http://www.flickr.com

Nagle ważnym staje się prezencja stolika, stara kanapa jakby traci na swoich atutach i dostrzegamy że konieczna staje się jej wymiana czy przynajmniej przemalowanie mieszkania. Nie olśniło naszego pana że zwyczajnie to druga połowa wytyka mu do tej pory nie spostrzegane szczegóły. I chcąc nie chcąc trzeba skupić uwagę na tym, jakie wybrać fototapety na ścianę – a nie będzie to nieskomplikowana czynność. Gama wzorów przyprawia o zawrót głowy.

Naturalnie nie może być tak że jedynie fototapety na ścianę kłaść będziemy, ponieważ od nadmiaru dobra może nas boleć głowa po pewnym czasie, a przecie w domku przed wszystkim mamy byczyć się po nierzadko ciężkim dniu pracy. Musimy zatem znaleźć złoty środek pomiędzy kolorem a jego brakiem, chaosem a harmonią. Dobrym pomysłem jest połączenie jednobarwnych tapet z jednym pasmem fototapety kwiaty, na przykład w środkowej części ściany. Tutaj świetne przykłady: .

Naturalnie kolor ścian musi być dopasowany do stylu w jakim ma zostać odrestaurowane nasze wnętrze, ale tu zapewne dyrektywy wyda piękniejsza połowa. My panowie powinniśmy zająć się raczej stroną techniczną, a ta również do łatwych nie należy. Pod uwagę musimy wziąć czy wcześniej położone były fototapety na ścianę, jeżeli tak i ściana jest gładka starcza niewielki nakład pracy.

kwiaty

Autor: Lynda
Źródło: http://www.flickr.com

Gorzej gdy ściana była malowana wcześniej kilkukrotnie, wówczas konieczne może być jej wyrównanie z pomocą gipsu i gładzi nim położymy wyselekcjonowane przez nas desenie. Niebanalne znaczenie ma pora w jakiej realizujemy tapetowanie. Doświadczeni fachowcy tychże prac raczej unikają w czasie później jesieni i zimy ze względu na niskie temperatury, gdyż kleje do tapetowania zawierają w swym składzie wodę.

Similar Posts
Jakie zalety mają żeliwne patelnie
Jakie zalety mają żeliwne patelnie
Jeśli Twój okres fascynacji patelniami teflonowymi akurat mija bezpowrotnie, sugerujemy sprawdzone przez naszych przodków rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, ponieważ...
Meble do kuchni na wymiar – teraz rekomendowane rozwiązania
Meble do kuchni na wymiar – teraz rekomendowane rozwiązania
Moc wyjątkowo dostosowanych rozwiązań dostępna jest na wyciągnięcie ręki, dlatego wskazane jest zwrócić uwagę na bieżącą ofertę. Warto stawiać...
Kochasz naturę, ale żyjesz w mieście i nie masz z nią zbyt intensywnego kontaktu. Zaproś ją do domu
Kochasz naturę, ale żyjesz w mieście i nie masz z nią zbyt intensywnego kontaktu. Zaproś ją do domu
Większość z nas funkcjonuje w miastach, ponieważ nie jesteśmy w stanie inaczej. W mieście jest wszystko co do funkcjonowania...