Serwisy do kawy

Serwisy do kawy

Nie ma nic bardziej eleganckiego od przyjętej porcelany. Jak tylko została wynaleziona wsiódmym wieku przez Chińczyków, jej sposób wytwarzania ulegał co niemiara zmianom i udoskonaleniom. Przez wieki gościła na stołach ludzi przeróżnych epok, stając się synonimem przepychu. Współcześnie jest już stanowczo dalece osiągalna, jednakże nadal traktujemy ją, jako szykowny dodatek, będący w naszym zwyczajnym życiu.

Serwisy kawowe

Źródło: garneczki.pl

W ogóle nie jest to dziwne, że porcelanowy serwis do kawy to ponadczasowy a także niezmiennie jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na upominek na niepowtarzalne uroczystości – takie jak zawarcie związku małżeńskiego, rocznice i jubileusze. Wysmakowaną klasę serwisów akcentuje w języku polskim drugie określenie, nierzadko używane do ich nazwania – garnitury do kawy.

Podstawową częścią serwisu są oczywiście śliczne filiżanki (zobacz przykłady tu: odnośnik) do kawy – czy to w tradycyjnym, okrągłym kształcie, czy też bardziej nowatorskim, na przykład kwadratowym bądź o fantazyjnie ściętych krawędziach. Rozmaity wybór panuje również wśród dostępnych wariantów wzorniczych. Wiele popularnych wzorów, które od lat królują na uroczystych spotkaniach na polskich stołach, pochodzi z oferty słynnej już marki Porcelana Chodzież S.A. Linie takie jak Iwona czy Kamelia znane są wszystkim doceniającym urok porcelany i cały czas odnajdują nowych chętnych. Legendarne fasony, śliczne reliefy, ozdoby z różyczkami czy delikatnymi, złotymi paskami niekoniecznie oczarują jednakże fanów nowoczesnego designu. Dla nich różne marki przygotowują serwisy kawowe (ładne serwisy kawowe) z bardziej współczesnymi motywami, żywszymi kolorami i o nietuzinkowej linii. Sporą popularnością cieszą się propozycje takich marek jak Gambini Studio, Ambition czy Duo. Coraz większą sławę pozyskują również zestawy przeznaczone do mocnego, aromatycznego espresso rodem z Włoch. Na serwis kawowy do espresso zazwyczaj składają się jedynie małe, nisko pojemnościowe filiżanki ze spodkami.

Kupując prezent zwykle decydujemy się na typowy serwis 12-osobowy. Kiedy zapraszamy rodzinę czy znajomych na kawę w niedzielne popołudnie bądź przy innej okazji, chcemy podjąć ich jak najlepiej, serwując specjalnie zrobione ciasto i wonną kawę. Wtenczas wyjątkowo przydają się właśnie serwisy z większą liczbą części. Niezbędna są nam też talerzyki deserowe, na których wspaniale będzie się przedstawiać dokładnie przyozdobione wypieki. Zastawa rewelacyjnie się przedstawia w naszej jadalni, jeżeli zawiera inne, dobrane do siebie naczynia.

Aranżacja tej strony zaintrygowała Cię? A podane tu treści? Jeśli tak, to zapraszamy do nowego tekstu. Tam czeka niezwykle najnowsza treść (http://marmatddd.pl/dezynfekcja.html).

Utrzymanie spójnego stylu dobrze świadczy o guście gospodarzy. Do wielu filiżanek i talerzyków można banalnie dobrać inne elementy, najbardziej komfortowy pozostaje niemniej jednak pełen garnitur do kawy.

Nie wyłącznie duże zestawy zawierają dodatkowe naczynia, także serwis kawowy na 6 osób może być wieloelementowy. W skład serwisów wchodzą również dodatkowe elementy – szczególnie nieodzowny, pojemny dzbanek do kawy, który umożliwi nam wypełnić filiżanki wszystkich zaproszonych wonnym naparem. Do kompletu przyda się nam także pasująca cukiernica, dzbanek do śmietany (inaczej mlecznik), a kawałeczek tortu elegancko przeniesiemy z patery na talerzyki przy użyciu łopatki do ciast, o której nie możemy zapomnieć dla osiągnięcia najelegantszego efektu przy stole.

Similar Posts
Jakiego rodzaju meble są dziś szczególnie polecane?
Jakiego rodzaju meble są dziś szczególnie polecane?
Przy wyborze asortymentu czy ogólnych materiałów do domu klienci kierują się głównie jakością. Niemałe znaczenie ma również cena, która...
Azjatycki wok w polskiej kuchni
Azjatycki wok w polskiej kuchni
Kuchnia to najważniejszy element niejednego domu . Jest miejscem gotowania pożywienia, a także nierzadko odgrywa rolę pełnego rodzinnego ciepła...
Meble do kuchni na wymiar – teraz rekomendowane rozwiązania
Meble do kuchni na wymiar – teraz rekomendowane rozwiązania
Mnogość dobrze przygotowanych rozwiązań dostępna jest na wyciągnięcie ręki, dlatego wskazane jest wziąć pod uwagę aktualną ofertę. Warto stawiać...