Serwisy do kawy

Serwisy do kawy

Nie ma nic bardziej eleganckiego od przyjętej porcelany. Jak tylko została wynaleziona wsiódmym wieku przez Chińczyków, jej sposób wytwarzania ulegał co niemiara zmianom i udoskonaleniom. Przez wieki gościła na stołach ludzi przeróżnych epok, stając się synonimem przepychu. Współcześnie jest już stanowczo dalece osiągalna, jednakże nadal traktujemy ją, jako szykowny dodatek, będący w naszym zwyczajnym życiu.

Serwisy kawowe

Źródło: garneczki.pl

W ogóle nie jest to dziwne, że porcelanowy serwis do kawy to ponadczasowy a także niezmiennie jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na upominek na niepowtarzalne uroczystości – takie jak zawarcie związku małżeńskiego, rocznice i jubileusze. Wysmakowaną klasę serwisów akcentuje w języku polskim drugie określenie, nierzadko używane do ich nazwania – garnitury do kawy.

Podstawową częścią serwisu są oczywiście śliczne filiżanki (zobacz przykłady tu: odnośnik) do kawy – czy to w tradycyjnym, okrągłym kształcie, czy też bardziej nowatorskim, na przykład kwadratowym bądź o fantazyjnie ściętych krawędziach. Rozmaity wybór panuje również wśród dostępnych wariantów wzorniczych. Wiele popularnych wzorów, które od lat królują na uroczystych spotkaniach na polskich stołach, pochodzi z oferty słynnej już marki Porcelana (zobacz: kubki villa italia) Chodzież S.A. Linie takie jak Iwona czy Kamelia znane są wszystkim doceniającym urok porcelany i cały czas odnajdują nowych chętnych. Legendarne fasony, śliczne reliefy, ozdoby z różyczkami czy delikatnymi, złotymi paskami niekoniecznie oczarują jednakże fanów nowoczesnego designu. Dla nich różne marki przygotowują serwisy kawowe (ładne serwisy kawowe) z bardziej współczesnymi motywami, żywszymi kolorami i o nietuzinkowej linii. Sporą popularnością cieszą się propozycje takich marek jak Gambini Studio, Ambition czy Duo. Coraz większą sławę pozyskują również zestawy przeznaczone do mocnego, aromatycznego espresso rodem z Włoch. Na serwis kawowy do espresso zazwyczaj składają się jedynie małe, nisko pojemnościowe filiżanki ze spodkami.

Kupując prezent zwykle decydujemy się na typowy serwis 12-osobowy. Kiedy zapraszamy rodzinę czy znajomych na kawę w niedzielne popołudnie bądź przy innej okazji, chcemy podjąć ich jak najlepiej, serwując specjalnie zrobione ciasto i wonną kawę. Wtenczas wyjątkowo przydają się właśnie serwisy z większą liczbą części. Niezbędna są nam też talerzyki deserowe, na których wspaniale będzie się przedstawiać dokładnie przyozdobione wypieki. Zastawa rewelacyjnie się przedstawia w naszej jadalni, jeżeli zawiera inne, dobrane do siebie naczynia. Utrzymanie spójnego stylu dobrze świadczy o guście gospodarzy. Do wielu filiżanek i talerzyków można banalnie dobrać inne elementy, najbardziej komfortowy pozostaje niemniej jednak pełen garnitur do kawy.

Nie wyłącznie duże zestawy zawierają dodatkowe naczynia, także serwis kawowy na 6 osób może być wieloelementowy. W skład serwisów wchodzą również dodatkowe elementy – szczególnie nieodzowny, pojemny dzbanek do kawy, który umożliwi nam wypełnić filiżanki wszystkich zaproszonych wonnym naparem. Do kompletu przyda się nam także pasująca cukiernica, dzbanek do śmietany (inaczej mlecznik), a kawałeczek tortu elegancko przeniesiemy z patery na talerzyki przy użyciu łopatki do ciast, o której nie możemy zapomnieć dla osiągnięcia najelegantszego efektu przy stole.

Similar Posts
Drylownica na lato
Drylownica na lato
Wszyscy, którzy szanują pierwotne właściwości owoców i lubią stosować je w swojej kuchni w przeróżnych formach, muszą zmierzyć się...
Kosz można świetnie schować
Kosz można świetnie schować
Głównie jeszcze dzieje się tak, że w sporej części mieszkań kosze są ustawione gdzieś luźno w szafce, głównie pod...
Czasem warto mieć coś wyjątkowego
Czasem warto mieć coś wyjątkowego
Są takie urządzenia w domu, bez których zwyczajnie nie będziemy w stanie się poruszać, gdyż nie będziemy mogli się...