Wystrój pomieszczenia, inaczej o tym, że pokój dzienny też może wyglądać interesująco niewielkim kosztem

Wystrój pomieszczenia, inaczej o tym, że pokój dzienny też może wyglądać interesująco niewielkim kosztem

Salon to jedno z tych pomieszczeń w domu, w którym spędzamy naprawdę mnóstwo czasu. Z całą pewnością warto więc zrobić wszystko, by był zaaranżowany w naprawdę ciekawym stylu. Dzisiaj w sklepach nie brakuje akcesoriów, które pozwolą zaaranżować naprawdę piękny salon wzbudzający zachwyt nie tylko nas samych, ale również odwiedzających nas gości.

pokój gościnny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzając pokój gościnny, nie można zapominać o dobraniu odpowiedniej barwy. Wybierając kolory ścian i dodatków, przeważnie należy kierować się metrażem pokoju. Należy pamiętać, że w pokojach niedużych doskonale sprawdzają się kolory jasne. W większych możesz pozwolić sobie na zastosowanie nawet barw bardzo ciemnych. Reguła jest prosta: barwy jaśniejsze zwiększają optycznie przestrzeń, kolory intensywne ją pomniejszają.

Aby pokój wydał się cieplejszy oraz bardziej przytulny, warto zadbać o ulokowanie na ścianach fotografii czy plakatów. W chwili obecnej w sklepach dostępne są złote plakaty, jakie wspaniale prezentują się na ścianie w salonie- złote plakaty. Doskonale komponują się z pomieszczeniem wtedy, gdy urządzone zostało ono w czerwonym odcieniu. Połączenie koloru czerwieni ze złotym daje niesłychanie elegancki a także stylowy efekt. Z całą pewnością tego typu kompozycja zasługuje na podziw.

Złote plakaty możemy z całą pewnością umieszczać również w innych pomieszczeniach domu. Jeżeli będą wykonane z dobrego materiału, będą sprawdzały się także w łazience. Większość osób nie widzi swojego pokoju dziennego bez literatury. Jeżeli lubimy autora takiego, jak na przykład Stephen King książki jego autorstwa powinny wówczas znaleźć się w naszym salonie, należy pomyśleć też o odpowiednich półeczkach. Każdy kogo interesuje Stephen King książki jego autorstwa wówczas docenia powinien wziąć pod uwagę proste drewniane półki zawieszane na ścianie- więcej ciekawostek.

książki, biblioteczka

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru są także duże stojące regały, które wybierają także posiadacze bardzo dużych salonów. Elegancko zaaranżowany pokój dzienny to miejsce, gdzie chce się przebywać i bez obaw możemy wprowadzać tu gości. Dlatego do urządzania salonu nie powinno się podchodzić nonszalancko czy bez zaangażowania. W takim przypadku dobrze jest dać z siebie wszystko.

Similar Posts
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Oświetlenie – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży? Sprawdź rekomendowane produkty
Urządzenie pokoju dla dzieci nie należy do łatwych. W zależności od wieku dziecka należy go urządzić tak, aby w...
Staroświeckie mieszkanie
Staroświeckie mieszkanie
Nie masz pojęcia, w jakim stylu umeblować swoje mieszkanie? W tym krótkim wpisie wskazujemy, że warto postawić na oldskulowe wzorce....
Salon zawsze w modzie
Salon zawsze w modzie
Salon to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w większości domów. Bez względu na to, jak spore jest twoje mieszkanie, najczęściej...